w

Potężne zderzenie na skrzyżowaniu w Ostrowie Wielkopolskim (wideo)

Wypadek Ostrów Świętokrzyski
Potężne zderzenie na skrzyżowaniu w Ostrowie Wielkopolskim (wideo)

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Rejtana w Ostrowie Wielkopolskim.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna. Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo, co spowodowało, że dwa pojazdy znalazły się na kursie kolizyjnym. Efektem tego było potężne zderzenie Renault z Fiatem.

Użytkownik francuskiego samochodu nie zatrzymał się przed głównym odcinkiem, by sprawdzić, czy może bezpiecznie przejechać. Po prostu wjechał na skrzyżowanie z pełną dozwoloną prędkością. Jaka była tego przyczyna?

Można postawić co najmniej kilka hipotez. Mógł zlekceważyć znaki, zasłabnąć lub się zagapić. Podejrzewamy, że ta ostatnia teoria jest najbliższa rzeczywistym powodom w tym przypadku.

Kierowca Fiata nie miał najmniejszych szans na jakąkolwiek skuteczną reakcję. Renault niemal wyrosło przed maską mniejszego pojazdu. Odstęp był żaden. Poszkodowany znalazł się w złym miejscu i o złej porze.

Pozostaje mieć nadzieję, że nikt nie odniósł obrażeń zagrażających zdrowiu lub życiu. Niech to będzie przestroga dla nas wszystkich. Wymuszenie pierwszeństwa to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków. Warto być ostrożniejszym i zawsze patrzeć na znaki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Próba wymuszenia odszkodowania w Starych Babicach

Czy to była próba wymuszenia odszkodowania? Internauci podzieleni (wideo)

Pijany pieszy przechodzący przez drogę

Kolejny „nieśmiertelny” młodzian na drodze. Między odwagą a głupotą jest spora różnica (wideo)