w

Poślizg na S8. Miała być zmiana pasa, ale kierowca szarpnął kierownicą (wideo)

Utrata przyczepności na S8
Poślizg na S8. Miała być zmiana pasa, ale kierowca szarpnął kierownicą (wideo)

Wystarczy chwila zawahania, by na drodze doszło do niepożądanych skutków. Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich i lekcją dla jej głównego bohatera.

Na nagraniu widać stare Audi A4, którego użytkownik postanowił zmienić pas na środkowy. Celem było uniknięcie spowolnionego ruchu na prawym torze jazdy. Można przypuszczać, że zbyt późno spojrzał w lusterko.

Nagle uznał, że nie zmieści się przed nagrywającym i odbił kierownicą w prawo. Wtedy też jego auto wpadło w poślizg. Zaczęło się „tańczenie” po całej jezdni. Kierowca starał się wykonywać kontry, ale ostatecznie nie zapanował nad autem.

>Najpierw jechał slalomem, później chciał wykonać brawurowy poślizg. „Felgę zostawił na krawężniku” (wideo)

Mimo tego, udało mu się uniknąć kontaktu z barierkami. Co więcej, duży ruch nie zaowocował żadną kolizją. Inni kierowcy zdołali uniknąć zderzeń. Możemy więc mówić o naprawdę dużym szczęściu w nieszczęściu.

Niewykluczone że stan techniczny pojazdu również wpłynął na szybką utratę przyczepności. Gdyby opony były lepsze to duże prawdopodobieństwo, że udałoby się uniknąć poślizgu. Najważniejsze jednak, że obyło się bez strat.

>Utrata przyczepności na śliskiej drodze i skuteczne kontry kierowcy. Zachował chłodną głowę i blachę w całości (wideo)

Kierowca powinien wyciągnąć wnioski z tej lekcji. Teraz z pewnością będzie bardziej uważał, bo już wie, czym grożą gwałtowne manewry przy znaczących prędkościach.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW M1000 RR kontra Ferrari SF90 Stradale

Co lepiej przyspiesza: BMW M1000 RR czy Ferrari SF90 Stradale? (wideo)

Ograniczenie użytkowania aut elektrycznych w Szwajcarii

Szwajcaria rozważa ograniczenie użytkowania aut na prąd. Wszystko przez kryzys energetyczny