w

Posiadłość dla zamożnego entuzjasty samochodów warta 8 milionów dolarów

Dom dla fana motoryzacji
Posiadłość dla zamożnego entuzjasty samochodów warta 8 milionów dolarów

Domy, w których znajdują się pamiątki motoryzacyjne nie są niczym nadzwyczajnym. Ta posiadłość robi jednak wrażenie.

Istnieje wielu fanów samochodów i motocykli utożsamiających się ze swoją pasją. W harmonii z nią projektują nawet mieszkania i całe budynki. Ktoś może powiedzieć, ze to przesada, ale wszystko jest kwestią własnych upodobań.

Podobnie jak w przypadku innych personalizacji, trzeba trafić w czyjś gust. Nie każdy projekt zawiera w sobie takie same poziomy wyobraźni, zaangażowania i wykonania. W tym przypadku możemy mówić o bardzo wyraźniej pieczołowitości.

Teksańska wizja życia z motoryzacją

Ta nieruchomość została umiejscowiona 20 minut od Dallas i Fort Worth (Teksas, Stany Zjednoczone). Z pewnością nie zabraknie opinii zagorzałych petrolhead’ów, że ma w sobie prawdziwą duszę.

Warsztat w domu
W przydomowym warsztacie znajdują się podnośniki i sprzęt wulkanizacyjny

W domu znajdują się podnośniki samochodowe, profesjonalna lakiernia, a nawet sprzęt wulkanizacyjny. To swego rodzaju warsztat, ale… nieco bardziej przytulny i bez smaru zdobiącego każdą ścianę. Budynek osadzono na działce sięgającej 10 akrów. Teren obejmuje także bardzo duży garaż na wszelkiego rodzaju pojazdy. Bez problemu zmieści się tam 10 samochodów.

Dom motoryzacyjny dla milionera
W każdym zakątku działki można znaleźć akcenty motoryzacyjne

Istotne są również te mniejsze pamiątki i detale tworzące niepowtarzalny klimat. Wśród nich znajdziemy zabytkowe dystrybutory paliwa, tablice reklamowe oraz meble wykonane częściowo z elementów karoserii.

Bez prowizorki

Nie jest to prowizoryczny projekt, który został wykonany z tego, co udało się akurat zdobyć. Wszystko zostało odpowiednio dostosowane i ma wysoki poziom jakości. Należy dodać, że dom został zbudowany w 2014 roku.

Meble z samochodów
We wnętrzu znajdują się meble wykonane z elementów karoserii znanych aut

Druga połówka, która nie emanuje tak samo dużą miłością do motoryzacji również nie powinna narzekać. W głównej strefie mieszkalnej znajduje się kilka łazienek, kilka sypialni i unikatowa kuchnia. Z kolei w warsztacie można zorganizować imprezę na 60 osób.

Dom z warsztatem dla milionera
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi około 670 metrów kwadratowych

Motywem przewodnim jest oczywiście motoryzacja, ale sama konstrukcja została wykonana z drewna. Łączna powierzchnia domu to około 670 metrów kwadratowych. Taka przestrzeń bez wątpienia wystarczyłaby wielopokoleniowej rodzinie.

Cena zwala z nóg

Nieruchomość została wystawiona na sprzedaż. Aktualny właściciel oczekuje zapłaty 8 milionów dolarów, co przy aktualnym kursie (3,74) oznacza wydatek 29 840 000  złotych. Tak, trzeba niemal 30 milionów złotych, żeby móc nabyć tę niezwykłą posiadłość.

Czy znajdą się chętni? Zamożnych entuzjastów nie brakuje, ale należy pamiętać, że tak bardzo duża indywidualizacja zawsze ogranicza grono potencjalnych zainteresowanych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak uniknąć mandatu z OPP na A1

Odcinkowy pomiar prędkości na A1. Kierowcy znaleźli sposób, by uniknąć mandatu

Maserati uziemione na plaży

Tak to jest, gdy wjeżdża się luksusowym SUV-em na plażę. Bogacz musiał tego żałować.