w

Porsche, o którego istnieniu nie miałeś pojęcia…

Są samochody seryjne i koncepty znanych marek, których plakaty wisiały na łóżkami wielu entuzjastów motoryzacji. Są też takie, które miały spory potencjał, ale świat o nich zapomniał.

porsche_911_hls_4

Jednym z nich jest Porsche 911 HLS. Cóż to takiego? Jest to prototyp, którego historia rozpoczęła się dokładnie 50 lat temu. Właśnie w 1964 Porsche 911 trafiło na Uniwersytet w Aachen, gdzie miało zmienić się w coupe ze składanym dachem. Twórcy mieli za zadanie uzyskać jak najlepszą aerodynamikę i jak najniższą masę własną auta. Efekty widać na zdjęciach. Sylwetka Porsche HLS przypomina nam nieco Pontiaca Firebirda. Niestety, projekt nigdy nie dotarł do fazy końcowej, czyli seryjnej produkcji. Egzemplarz ze zdjęć przez kilka dekad stał w warsztacie, gdzie odbił się na nim ząb czasu. Muzeum Porsche planuje jednak go odświeżyć i powierzyć mu rolę eksponatu.

 

Źródło: Carscoops

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koenigsegg planuje pobicie rekordu na Nurburgring

Honda CR-V 1.6 i-DTEC 2WD Lifestyle – Mniej….. więcej