w

Porsche Cayman GT4

Chociaż wyczekiwana wersja Caymana zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas targów w Genewie, to już dziś Porsche udostępniło materiały dotyczące modelu.

385-konny Cayman GT4 to naprawdę szybka bestia – 4,4 sekundy do „setki” i prędkość maksymalna wynosząca 295 km/h robią wrażenie. Porsche twierdzi, że nowy model jest w stanie pokonać okrążenie legendarnej północnej pętli Nürburgringu w zaledwie 7 min 40 s. Sportowe aspiracje podkreśla bardziej agresywna stylistyka – z przodu pojawił się splitter, wloty powietrza na bokach zostały powiększone, natomiast z tyłu dominuje stały spojler. Zawieszenie zostało obniżone o 30 mm, a układ hamulcowy zapożyczono z najnowszego 911 GT3. Tradycyjnie obszerna będzie lista opcji, obejmująca m.in. elementy wyposażenia wykonane z włókna węglowego i zabójczo skuteczny węglowo-ceramiczny układ hamulcowy.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel Corsa OPC

Ferrari 488 GTB