w

Porsche 991 GT3 RS vs Mercedes-AMG GT R – walka na Nurburgringu (Video)

Nurburgring jest najpopularniejszym, wyjątkowo wymagającym i najbardziej kultowym torem w Europie. Właśnie dlatego zarówno producenci, jak osoby prywatne sprawdzają tam możliwości swoich samochodów.

Czasem dochodzi nawet do spontanicznej rywalizacji. Tym razem mamy na myśli taką na szczycie… Widok wyprzedzającego Mercedesa-AMG GT R na torze rodzi niewątpliwie chęć „spróbowania się”. I takiego wyzwania podjął się kierowca Porsche 991 GT3 RS, czyli naprawdę bardzo mocnej i świetnie prowadzącej się maszyny. Co więcej, widać że facet świetnie sobie radzi z jazdą i ma o tym spore pojęcie. Mimo tego, zielony supersamochód rodem ze Stuttgartu cały czas utrzymywał dystans, a na prostych nawet go zwiększał. To pokazuje, jak dobrze spisali się inżynierowie Mercedesa. Całą sytuację uwieczniła kamera z pokładu Porsche:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udana ucieczka Audi RS6 przed policją (Video)

Mercedes-Benz Klasy S Coupe i Cabrio – lifting