w

Porsche 718 Cayman GT4 od Manthey Racing. Jeszcze większa skuteczność!

Porsche 718 Cayman GT4 Manthey Racing
Porsche 718 Cayman GT4 od Manthey Racing. Jeszcze większa skuteczność!

Znany tuner wziął na swój warsztat kolejny model niemieckiego producenta. Co z tego wyszło?

Przypomnijmy, że Manthey Racing opierał już swoje projekty na najmocniejszych 911-tkach, wśród których znalazły się odmiany GT2 RS i GT3 RS. Teraz przyszedł czas na najmniejszy model w gamie Porsche.

Porsche Cayman przeszło szereg zabiegów, których celem było uzyskanie jeszcze lepszych osiągów. Co zatem uległo modyfikacjom? Po pierwsze zawieszenie – teraz można liczyć na „gwint”. Nie zabrakło także wydajniejszego układu hamulcowego ze stalowymi linkami i nowymi klockami.  GT4 MR otrzymał również ochronne kratownice, owiewkę poszerzone błotniki i unikatowe felgi w złotym kolorze.

Cayman GT4 MR
Porsche 718 Cayman GT4 od Manthey Racing. Jeszcze większa skuteczność!

Producent nie wspomniał o zabiegach związanych z układem napędowym, dlatego można podejrzewać, że pozostał on seryjny. I nie ma powodów do narzekań, bo ta czterolitrowa jednostka oferuje aż 420 koni mechanicznych i 420 niutonometrów momentu obrotowego.

Cayman GT4 moc
Prezentowany wariant oferuje aż 420 KM

Dzięki tym wartościom, Porsche 718 Cayman GT4 osiąga setkę w 4,4 sekundy i rozpędza się do 304 km/h. Przypomnijmy, że seryjna wersja kosztuje w Polsce 478 000 złotych. Za bazowego Caymana trzeba natomiast zapłacić 248 tysięcy złotych.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Peugeot 308 nie doczeka się wersji GTi

Nowy Peugeot 308 GTi nie powstanie. Francuska marka rezygnuje z hot hatchy

For Equator 2021

Ford Equator specjalnie dla Chin. Czy jest czego żałować?