w

Popijał szampana i bawił się telefonem podczas jazdy. Teraz posiedzi 8 miesięcy w zamknięciu

Pije szampana podczas jazdy
Popijał szampana i bawił się telefonem podczas jazdy. Teraz posiedzi 8 miesięcy w zamknięciu

Impreza za kierownicą? Niektórzy są tak skrajnie nieodpowiedzialni, że pozwalają sobie na takie poczynania.

Ten nieodpowiedzialny kierowca z Yorkshire (Wielka Brytania) popijał szampana i bawił się telefonem podczas jazdy. Warto dodać, że prowadził wtedy służbową furgonetkę, a jego zachowanie było cały czas nagrywane.

Jak doskonale widać, mężczyzna otwiera trunek przemierzając kolejne kilometry drogą A65. Dopełnieniem obrazu były śmieci wyrzucane przez okno. Krótko mówiąc, patologia w pełnym wydaniu.

Ciekawy rozwój sytuacji

Jakby tego było mało, nieodpowiedzialny mężczyzna doprowadził do kolizji. Po krótkiej wymianie zdań z drugim uczestnikiem zdarzenia, czyli poszkodowanym, ruszył przed siebie zamiast zaczekać na policję. Co ciekawe, był bliski spowodowania kolejnej kolizji.

Korzystanie z telefonu podczas jazdy
Kierowca rozpraszał się również smartfonem

Kierowca furgonetki nie zamierzał ukrywać historii (a przynajmniej kluczowego wątku) przed swoim przełożonym. Szef postanowił więc sprawdzić nagranie z tego dnia. Jak można się domyślać, nie był zachwycony.

Pracownik został natychmiastowo zwolniony, a materiał trafił na policję. Funkcjonariusze nie zamierzali traktować pobłażliwie pirata drogowego. Sprawa miała swój finał w sądzie.

Kierowca popijający szampana usłyszał wyrok ośmiu miesięcy więzienia. Będzie miał więc czas, by przemyśleć swoje absurdalne zachowanie. Szczęście w nieszczęściu, że nikogo nie zabił. Tacy kierowcy powinni być eliminowani z dróg, bo stanowią zagrożenie dla wszystkich znajdujących się w pobliżu. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to przestrogą dla innych.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Ford Explorer

Nowy Ford Explorer przyłapany. Ma odświeżony design i wielki ekran. Tylko dla Chin?

1,6 miliona kilometrów w Volvo 740 GLE

Dostał nowe Volvo za darmo na dwa lata. Starym pokonał 1 600 000 kilometrów