w

Pomoc w zatrzymaniu złodzieja samochodu. Kurier zastawił mu drogę (wideo)

Interwencja obywatelska
Pomoc w zatrzymaniu złodzieja samochodu. Kurier zastawił mu drogę (wideo)

Do zdarzenia doszło w miejscowości Czaniec (powiat bielski, województwo śląskie).

Nagranie ujawnia perspektywę kierowcy, który zdecydował się na pomoc w zatrzymaniu złodzieja samochodu. Mężczyzna postąpił spontanicznie, czym ułatwił zadanie policjantom w nieoznakowanym radiowozie (najpewniej z wydziału kryminalnego).

Gdy kurier dostrzegł pościg zmierzający w jego kierunku, postanowi zająć całą jezdnię, by uniemożliwić sprawcy dalszą ucieczkę. Po jednej stronie były barierki, a po drugiej rów, dlatego przestępca nie miał szans na ucieczkę.

Na glebę

Kryminalista próbował jeszcze uciekać, ale mundurowi uniemożliwili mu wycofanie. Jeden z policjantów wysiadł z kabiny trzymając w ręku broń i mierząc do podejrzanego. Ten zdecydował się opuścić wnętrze skradzionego auta.

Zatrzymanie złodzieja samochodu
Mundurowi od razu starali się obezwładnić przestępcę

Wydawało się, że to będzie koniec akcji, ale złodziej zaczął stawiać opór. W tych okolicznościach było to po prostu skrajnie nierozsądne, ponieważ tylko i wyłącznie skomplikował swoją i tak już kiepską sytuację.

W końcu udało się go docisnąć do asfaltu i unieszkodliwić. Jak można się domyślać. skończył w areszcie. Z pewnością usłyszy zarzut kradzieży. Niewykluczone, że będzie ich więcej.

Szybka i trzeźwa reakcja kuriera zasługuje na uznanie. Tak postępuje człowiek, który wie, co robi i potrafi błyskawicznie analizować sytuacje. Gdyby nie on, mogłoby dojść do wypadku albo innego poważnego zdarzenia drogowego. Niskie ukłony!

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Ford Explorer

Nowy Ford Explorer przyłapany. Ma odświeżony design i wielki ekran. Tylko dla Chin?

Szalone wyprzedzanie na skrzyżowaniu

Za ten manewr stracił prawo jazdy. Może go czekać grzywna w wysokości 30 tysięcy złotych! (wideo)