w

Polski zawodowiec wkurzył się na Norwega w busie. Chciał się dostać do kabiny, urwał lusterko (wideo)

Atak kierowcy TIR-a na Norwega w busie
Polski zawodowiec wkurzył się na Norwega w busie. Chciał się dostać do kabiny, urwał lusterko (wideo)

Do zdarzenia doszło 26 października około godziny 16:00 w pobliżu węzła S7/S6.

Nagranie rozpoczyna się w momencie, gdy kierowca TIR-a zajeżdża drogę busowi i blokuje lewoskręt. Na tym etapie nikt jeszcze nie wiedział, jakie ma zamiary polski zawodowiec. Po kilku sekundach już wszystko było jasne.

Mężczyzna wybiegł z szoferki i po chwili był już przy drzwiach busa na norweskich rejestracjach. Zaczął uderzać w szybę od strony kierowcy i próbował dostać się do kabiny. Kierowca mniejszego pojazdu przytomnie zabezpieczył drzwi centralnym zamkiem i uniknął bezpośredniej konfrontacji z agresywnym człowiekiem.

Polski zawodowiec uznał, że nie dostanie się do wnętrza, dlatego pozwolił sobie na urwanie lusterka. Po chwili obaj kierowcy oddalili się i sytuacja została uspokojona.

Geneza tej historii nie jest znana. Niewykluczone, że kierowca busa wykonał jakiś niebezpieczny manewr, który doprowadził do nerwów osobę prowadzącą wielotonowy zestaw.

To jednak niczego nie usprawiedliwia. Pamiętajmy, że agresja drogowa nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Nikt nie ma prawa wyznaczać samemu sprawiedliwości, atakować innych i blokować ruch na drodze szybkiego ruchu bez uzasadnionego powodu. To wszystko było niepotrzebne, a do tego skrajnie niebezpieczne.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wjechał w stację paliw

Wjechał w budynek stacji paliw. Sprawca był pod wpływem narkotyków (wideo)

Seniorka i policjanci

Policjanci zauważyli kobietę na jezdni. Zachowali się, jak trzeba (wideo)