w

Polska firma znów na ustach zagranicznych mediów. Tym razem z powodu Ferrari 812 Superfast

Ferrari 812 Superfast Carlex Design
Polska firma znów na ustach zagranicznych mediów. Tym razem z powodu Ferrari 812 Superfast

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Polska firma z Bielska-Białej już wielokrotnie udowodniła swoją wartość, ale nie osiada na laurach.

Wydaje się, że zagraniczne media jeszcze chętniej o niej piszą, niż te lokalne. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki jest tego powód. Tak czy inaczej, najnowszy projekt Carlex Design został oparty na Ferrari 812 Superfast.

Ferrari 812 Superfast Carlex interior
Wnętrze wykończono skórą i alcantarą. Ciemną tonacje przełamują żółte wstawki

W kokpicie dominuje czerń, która pokrywa skórę i alcantarę. Ciemną tonację uzupełniają szare akcenty. Dla przełamania zastosowano także żółte dekory które znajdziemy na szwach, lamówkach i panelach drzwiowych. Nie zabrakło także wstawek z włókna węglowego, nowych dywaników i tabliczki za siedzeniami. Teraz kabina jeszcze lepiej pasuje do konfiguracji karoserii.

Ferrari Carlex Design
Carlex słynie z pieczołowitego montażu i dbałości o szczegóły

Carlex Design specjalizuje się w modyfikowaniu wnętrz, co potwierdza brak informacji na temat zmian technologicznych. To oznacza, że serce pozostało w niezmienionej formie. Ferrari 812 Superfast skrywa wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5 litra. Generuje on 789 koni mechanicznych oraz 718 niutonometrów. Taka konfiguracja umożliwia osiąganie setki w zaledwie 2,9 sekundy i rozpędzanie się do 340 km/h.

Przypomnijmy, że Ferrari 812 Superfast pojawiło się na rynku cztery lata temu – w 2017 roku jako następca F12 Berlinetty. Dwa lata później zadebiutowała wersja z otwartym nadwoziem (812 GTS).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SLS AMG Electric for sale

Elektryczny Mercedes SLS AMG na sprzedaż. Jak nie masz czterech milionów, to nie podchodź

Volkswagen Multivan T7

Volkswagen Multivan T7 (2021) coraz bliżej. Szykuje się rewolucja