w

Polska prokuratura skonfiskowała Mercedesa o wartości 3 milionów złotych

Prokuratura zorganizowała konferencję w sprawie rozszerzonej konfiskaty majątkowej grup przestępczych. Przedstawiono na niej wiele przykładów, wśród których znalazł się Mercedes-Benz o wartości 3 milionów złotych.

Według nowych przepisów, które weszły w życie w kwietniu 2017 roku, przestępca skazany na 5 lat pozbawienia wolności musi rozliczyć się z dóbr materialnych nabytych przez ostatnie 5 lat (tzw. granica kontroli legalności). Innym modelem konfiskaty zawartym w prawie są mienia przekazane przez przestępców osobom trzecim – oczywiście nieodpłatnie lub po zmniejszonej wartości.

Właśnie taki los spotkał S-klasę Coupe w wersji Black Edition, która jest doskonale znana Warszawiakom. To 1000-konny potwór przygotowany przez Mansory. Nie wiadomo, co było przyczyną konfiskaty, ale biorąc pod uwagę wygląd auta, jego właściciel nie był zwolennikiem dyskrecji.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy Mercedes-Benz CLS coraz bliżej!

Brytyjski motocyklista zginął podczas GP Macau (Video, +18)