w

Polscy quadowcy w rolach zimowych zbawicieli: Potrafią wyciągnąć nawet TIR-a! (wideo)

Quad holujący TIR-a
Polscy quadowcy w rolach zimowych zbawicieli: Potrafią wyciągnąć nawet TIR-a! (wideo)

Tak trudne warunki jazdy mają utrzymać się jeszcze ponad tydzień. Kierowcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość.

Niektórzy nie radzą sobie w takich warunkach, co ma związek nie tylko z samymi samochodami, ale też infrastrukturą, której zarządcy nie nadążają z udrażnianiem także głównych arterii. W wielu miejscach zalega śnieg, który szybko zamienia się w lód.

Przemieszczanie się autem, nawet na dobrych oponach zimowych, może być bardzo utrudnione. W wielu przypadkach konieczna jest pomoc osób trzecich. Niełatwo takie znaleźć, skoro wszyscy mają z tym problem.

Pomocni quadowcy

Ekipa z ATV Team Iguana postanowiła jednak dołożyć swoją cegiełkę do poprawy sytuacji i wyjechała na drogi swoimi quadami. Czy tak małe maszyny są w stanie wyciągnąć znacznie cięższe pojazdy?

Okazuje się, że tak. Wystarczający moment obrotowy oraz odpowiednie ogumienie terenowe zdecydowanie ułatwia to zadanie. Aczkolwiek trudno było podejrzewać, że uda się za sobą pociągnąć wielotonowy zestaw. A jednak, holowanie TIR-a skończyło się sukcesem. Brawo.

Takie inicjatywy lubimy najbardziej. Warto pomagać, jeżeli tylko mamy taką możliwość. Ponadto, można tym zyskać odpowiednią reklamę, co jest zdecydowanie pozytywnym efektem ubocznym. Niskie ukłony za postawę i mądre wykorzystanie sytuacji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LaFerrari zrobione ze śniegu

Zimowa aura sprzyja artystom. Oto LaFerrari ze śniegu

Mercedes W221 CDI - acceleration

15-letni diesel z przebiegiem prawie 200 tysięcy w Klasie S W221 pokazał, co potrafi (wideo)