w

Policyjna CUPRA Leon już się zwraca. Kierowca dostał mandat o wartości połowy własnego auta (wideo)

Sprawca wykroczenia w Volkswagenie
Policyjna CUPRA Leon już się zwraca. Kierowca dostał mandat o wartości połowy własnego auta (wideo)

Funkcjonariusze patrolujący drogi otrzymali nowe samochody, które mają na celu łapać sprawców wykroczeń.

Tym razem postawiono na hiszpański kompakt w topowej wersji. Policyjna CUPRA Leon nie należała do najtańszych zakupów, ale już zaczyna zwracać swoją cenę. Pomaga w tym także zaostrzony taryfikator, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

Świetnym tego przykładem jest sytuacja z miejscowości Cieniawa (województwo małopolskie). Tamtejsi mundurowi jadący drogą krajową dostrzegli kierowcę, który podjął się niebezpiecznego wyprzedzania.

Szybka akcja

Wszystko zarejestrowała kamera umieszczona w radiowozie. Policyjna CUPRA Leon nie potrzebowała za wiele czasu, by dogonić użytkownika Volkswagena Golfa. Kontrola nie skończyła się pouczeniem.

Funkcjonariusze uznali, że kierowca stworzył zagrożenie w ruchu drogowym i skorzystali z nowego taryfikatora. Jak wynika z opisu nagrania, nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat w wysokości 2100 złotych. To mniej więcej tyle, co połowa wartości samochodu, którym się poruszał.

CUPRA Leon - policja
Tak wygląda nowy nieoznakowany radiowóz. Policyjna CUPRA Leon oferuje 300 koni mechanicznych

Nie wiemy, czy kierowca przyjął mandat. Tak czy inaczej, lepiej unikać takich konfrontacji i jeździć przepisowo. Tylko wtedy zminimalizujemy ryzyko i zachowamy domowy budżet w nienaruszonym stanie.

Przypomnijmy, że policyjna CUPRA Leon skrywa dwulitrowy, doładowany silnik benzynowy, który oddaje do dyspozycji 300 koni mechanicznych i 400 niutonometrów. Przenoszeniem mocy na oś przednią zajmuje się siedmiobiegowa przekładnia automatyczna. W takiej konfiguracji auto przyspiesza do setki w 5,7 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. Jeżeli chodzi o średnie zużycie paliwa, to podczas normalnej jazdy można zmieścić się w 9 litrach (cykl mieszany).

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mazda CX-60 - zapowiedź

Mazda CX-60 dla Europy. Będzie hybrydą o mocy 300 koni mechanicznych

Kradzież na terenie OSP Mostki

W tym kraju okradają nawet strażaków. Sprawcy usłyszeli zarzuty (wideo)