w

Policjant próbował zatrzymać BMW, ale Seria 6 znikła z pola widzenia w 20 sekund (wideo)

Policjant próbował zatrzymać BMW, ale Seria 6 znikła z pola widzenia w 20 sekund (wideo)

Do nietypowej sytuacji drogowej doszło na jednej z amerykańskich dróg stanowych. Funkcjonariusz zaliczył nieudany pościg.

Zacznijmy od tego, że policjant próbował zatrzymać BMW, którego kierowca zmienił tor jazdy korzystając ze strefy wyłączonej z ruchu. Mundurowy poruszający się oznakowanym radiowozem włączył sygnały świetlne i próbował zatrzymać bawarskie auto.

Kierowca Serii 6 nie zamierzał jednak się zatrzymać. Wręcz przeciwnie, wcisnął gaz do oporu, czym rozpoczął ucieczkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W ciągu 20 sekund zniknął z pola widzenia funkcjonariusza, który nie miał szans nadążyć za niemieckim coupe.

Komunikacja radiowa na niewiele się zdała. Wszystko trwało za krótko, by precyzyjnie określić lokalizację uciekiniera. Policjant musiał więc odpuścić. Być może miejski monitoring pozwoli ustalić tablice rejestracyjne, ale to już nie jest złapanie na gorącym uczynku, co znacznie uszczupla potencjalną karę dla posiadacza pojazdu (nie musi wskazywać kierowcy czy dmuchać w alkomat).

Duże prawdopodobieństwo, że było to BMW M6, co oznacza, że pod maską znajdowała się jednostka 4.4 V8 generująca 560 koni mechanicznych i 680 niutonometrów. Zintegrowano ją z siedmiobiegowym automatem przekazującym potencjał na oś tylną. Taka konfiguracja umożliwia osiąganie setki w 4,2 sekundy i bardzo szybkie rozpędzanie do 250 km/h.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Alpine A110S for F1 drivers

Alpine A110S dla Alonso i Ocona. Stylistyczne unikaty

Renault arkana cennik 2021

Renault Arkana już w Polsce: ceny, dane techniczne, wyposażenie