w

Policjanci zauważyli kobietę na jezdni. Zachowali się, jak trzeba (wideo)

Seniorka i policjanci
Policjanci zauważyli kobietę na jezdni. Zachowali się, jak trzeba (wideo)

Po serii materiałów przedstawiających kontrowersyjne zachowania policjantów, nadszedł czas na nutkę optymizmu.

Do sieci trafiło nagranie, które pokazuje na czym przede wszystkim powinna polegać ta służba. Policjanci zauważyli kobietę na jezdni. Była to seniorka w kiepskim stanie zdrowotnym, która wybrała niefortunny fragment drogi.

Funkcjonariusze na motocyklach prowadzili wzmożone kontrole w pobliżu cmentarzy, co oczywiście było związane z dniem Wszystkich Świętych. Na swojej drodze zobaczyli starszą panią, która powolnym krokiem przecinała cztery pasy.

 

Mundurowi włączyli sygnały świetlne, zatrzymali się i pomogli kobiecie bezpiecznie przejść przez newralgiczny fragment jezdni, po której poruszało się bardzo dużo samochodów.

Jednocześnie poinformowali seniorkę, że nie powinna tego robić. Warto podkreślić, że nie karali kobiety za to wykroczenie. Biorąc pod uwagę okoliczności, była to właściwa postawa, którą chcielibyśmy częściej widzieć u policjantów.

Pamiętajmy, że ta służba to nie tylko karanie, jak ma to w miejsce w wielu przypadkach. Przede wszystkim chodzi o wsparcie i danie poczucia bezpieczeństwa całemu społeczeństwu. Jeżeli będzie dochodzić częściej do takich sytuacji (a przy tym uda się uniknąć wpadek), to wizerunek policji na pewno ulegnie poprawie.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Atak kierowcy TIR-a na Norwega w busie

Polski zawodowiec wkurzył się na Norwega w busie. Chciał się dostać do kabiny, urwał lusterko (wideo)

Bijatyka na drodze

Walka uliczna na gołe pięści. „Cały ruch zamarł, gdy jeden upadł na asfalt” (wideo)