w

Policjanci wzięli się za auta z ogromnymi felgami. Przeprowadzają kontrole z miarami

Carlonia Squat SUV
Policjanci wzięli się za auta z ogromnymi felgami. Przeprowadzają kontrole z miarami

Istnieją różne nurty modyfikacji pojazdów. Nietrudno znaleźć takie, które są po prostu nierozsądne i nikomu niepotrzebne.

Z niektórymi starają się walczyć organy ścigania. Jak donoszą amerykańskie media, policjanci wzięli się za auta z absurdalnie dużymi felgami. To tzw. „Carolina Squat”. Trend niepokojąco szybko rozwija się w Stanach Zjednoczonych.

O co tak naprawdę chodzi? To nietypowy tuning polegający na modyfikowaniu zawieszenia w taki sposób, by przód był znacznie wyżej, niż tył samochodu. Uzupełnieniem tego są „nienaturalnie” duże koła.

Jaki to wszystko ma sens? Chodzi o efekt wizualny, który dla wielu fanów motoryzacji jest zadowalający. No cóż, o gustach nie powinno się dyskutować, ale w tym przypadku można kręcić nosem. Prezentuje się to głupio, po prostu.

Policjanci wzięli się za auta z absurdalnie dużymi felgami

Właśnie dlatego funkcjonariusze stanowi z Karoliny Północnej opublikowali post w social mediach, na którym widać, jak jeden z nich ma taśmę mierniczą i sprawdza zatrzymaną Toyotę 4Runner. Niektórzy twierdzą, że to czepianie się na siłę – nic bardziej mylnego.

Takie pojazdy prowadzą się, jak wozy drabiniaste. Krótko mówiąc, nie ma nad nimi odpowiedniego poziomu kontroli. Znacznie trudniej nimi hamować i gwałtownie manewrować. W skrajnych przypadkach może dochodzić nawet do dachowania.

Policjanci wzięli się za auta z ogromnymi felgami
Tamtejsze prawo jasno określa możliwe różnice między przednim, a tylnym prześwitem

Policjanci działają więc w trosce o bezpieczeństwo i większość społeczeństwa zgadza się z ich akcjami kontrolnymi w tym zakresie. Zgodnie z tamtejszym prawem, przód nie może znajdować się wyżej od tyłu o więcej, niż 10,16 centymetra (4 cale). Kierowcy, których pojazdy nie spełniają tej normy mogą stracić prawo jazdy na rok.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW na hydrancie

20-latek nie opanował swojego BMW. Uderzył w hydrant i zalał okolicę (wideo)

Anonymous sparaliżowało dzielnicę Moskwy taksówkami

Hakerzy Anonymous sparaliżowali dzielnicę Moskwy za pomocą taksówek