w

Policja z dronem sprawdza kierowców. „Mandaty z powietrza” (wideo)

Policja z dronem sprawdza kierowców
Policja z dronem sprawdza kierowców. "Mandaty z powietrza" (wideo)

Nowoczesny sprzęt pozwala na szersze działania funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego. Jednostki latające są tego znakomitym przykładem.

Policja z dronem ustawia się zazwyczaj w newralgicznych miejscach, by monitorować zachowania uczestników ruchu. Nie inaczej było na skrzyżowaniu ulic Głowackiego i Wyszyńskiego w Bydgoszczy oraz na drodze krajowej numer 10 w Przyłubiu.

Lokalni policjanci obserwowali przede wszystkim przejścia dla pieszych, które są pozbawione aktywnej sygnalizacji świetlnej. W przypadku odcinków dwupasmowych przechodzenie na drugą stronę może być bardzo niebezpieczne, nawet jeśli pasy są dobrze oznakowane.

Policja z dronem w akcji

Przypomnijmy, że od 17 września 2022 roku obowiązuje zaostrzony taryfikator, który za omijanie i wyprzedzanie przed lub na przejściu przewiduje czterocyfrową karę finansową i dwucyfrową punktową. Nietrudno więc stracić prawo jazdy lub wyraźnie zasilić własne konto kierowcy.

Bydgoska policja z dronem udowodniła, że liczni uczestnicy ruchu raczej nie przejmują się przepisami. Do tego, nie spodziewają się monitoringu z powietrza. Takich urządzeń „patrolujących” będzie jednak coraz więcej – nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Policja z dronem sprawdza kierowców
Patrol był oddalony o około 100 metrów i zatrzymywał kierowców pozwalających sobie na wykroczenia

Funkcjonariusze w ciągu jednej akcji zdołali wykryć 11 wykroczeń, za które wypisali 11 mandatów i zastosowali 3 pouczenia. Jesteśmy ciekawi, jakim kluczem się sugerowali, bo nie jest tajemnicą, że owe pouczenie stosowane jest z wolą mundurowego.

>Policyjny dron przyłapał kolejnych kierowców. Nie obyło się bez licznych mandatów (wideo)

Tak czy inaczej, zawsze warto uważać i nie wolno wyprzedzać ani omijać na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Potencjalne potrącenie człowieka może skończyć się poważnymi uszczerbkami na zdrowiu lub nawet tragedią.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test zasięgu aut elektrycznych

Test zasięgu aut elektrycznych. Dane producentów można włożyć między bajki

Lamborghini Revuelto LB744

Lamborghini Revuelto LB744, to hybrydowy następca Aventadora. Tysiąc koni do dyspozycji