w

Policja skonfiskowała sportowe auto. Kierowca jechał trzykrotnie szybciej, niż powinien

Konfiskata auta za prędkość
Policja skonfiskowała sportowe auto. Kierowca jechał trzykrotnie szybciej, niż powinien

Do tego bezprecedensowego zdarzenia doszło w Holandii na terenie Rotterdamu. Funkcjonariusze nie byli pobłażliwi.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Jak przekazali mundurowi zajmujący się wtedy pomiarem prędkości, kierowca jechał trzykrotnie szybciej, niż powinien. Warto dodać, że na pokonywanym odcinku obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Lokalne media donoszą, że użytkownik sportowego Nissana ścigał BMW. Gdy policjant skierował miernik laserowy na GT-R’a, wyświetlacz pokazał 159 km/h. Po uwzględnieniu granicy błędu pomiarowego uznano, że sprawca wykroczenia przekroczył prędkość o 103 km/h.

Jechał trzykrotnie szybciej i nie tylko

Nie ma wątpliwości, że taka jazda po ulicach ruchliwego miasta jest skrajną nieodpowiedzialnością. Nawet po zmroku. Tamtejsze władze bardzo surowo podchodzą do piratów drogowych chcąc wyeliminować poważny problem zagrażający bezpieczeństwu mieszkańców.

Zobacz także: „Palił gumę”, bo chciał pochwalić się dzieckiem – policja skonfiskowała auto… (Video)

Francuski kierowca jechał trzykrotnie szybciej, ale nie był to jego jedyny problem. Okazało się, że Nissan, którego użytkował ma niemieckie rejestracje, które straciły ważność 21 września 2021 roku. Krótko mówiąc, czekała go kumulacja konsekwencji.

Policja skonfiskowała pojazd i przetransportowała go na parking strzeżony. Sprawca skrajnych wykroczeń stracił natomiast prawo jazdy. O losach samochodu zadecyduje prokuratura. Na pewno pozostanie poza drogami przez co najmniej kilka najbliższych miesięcy.

Zobacz także: Rolls Royce Phantom skonfiskowany przez włoską agencję celną. Powodem skóra z krokodyla

W warunkach miejskich, nawet 10 km/h może zadecydować o ludzkim życiu. Pamiętajmy, że droga hamowania wydłuża się wraz z wzrostem prędkości. W miejscach, gdzie nie brakuje skrzyżowań, przejść dla pieszych i innych newralgicznych miejsc nie można jeździć szybciej, niż nakazują przepisy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Alpine A110 Miami

Nowe lakiery Alpine A110. Motywacją Grand Prix Miami

BMW Serii 7 2022 shark front

BMW Serii 7 z przodem rekina. Świetny projekt!