w

Polaris Slingshot oficjalnie

Jakiś czas temu przedstawialiśmy Wam szkice najnowszego lekkiego sportowca spod znaku Polarisa, który ma napsuć krwi władzom KTM-a, Ariela i Caterhama. Dziś Slingshot, bo o nim mowa, został już oficjalnie ujawniony.

polaris_slingshot_2014_1

Czy X-Bow, Seven i Atom mają się czego obawiać? W pewnym stopniu tak. Największa różnica polega jednak na tym, że Polaris to trójkołowiec. Ale ze sporym potencjałem. Pod jego maską znajdzie się benzynowa jednostka o pojemności 2,4 litra konstrukcji Forda – generuje 173 KM i 225 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na koła tylne za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej.

polaris_slingshot_2014_3

Jeśli chodzi o zawieszenie, to z przodu zamontowano podwójne wahacze, kolumny resorujące i stabilizator, a z tyłu pojedynczą kolumnę z wahaczem i przekładnią pasową. Auto waży jedyne 771 kg, dlatego poza ESP nie ma co liczyć na jakiekolwiek systemy. Ceny startują od 19 999 dolarów. Całkiem przyzwoita oferta.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ATS Leggera

Kolejna generacja Kii Sorento w drodze