w

Polak odchodzi z zespołu Formuły 1. Co dalej z jego karierą?

Alpine F1 Team
Polak odchodzi z zespołu Formuły 1. Co dalej z jego karierą?

Nie spodziewaliśmy się, że znany inżynier pożegna się ze swoim dotychczasowym pracodawcą chwilę przed sezonem.

Polak odchodzi z zespołu Formuły 1. Marcin Budkowski nie będzie już dalej dyrektorem wykonawczym Alpine. Team udostępnił w sieci oficjalny komunikat na ten temat, w którym możemy znaleźć wypowiedź głównego bohatera tej historii.

Marcin Budkowski
Polak pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Alpine F1 Team

„Naprawdę podobało mi się bycie częścią zespołu kierowniczego Renault, a następnie Alpine F1 Team, pracując z tak utalentowaną i oddaną grupą ludzi. Będę czule obserwował postępy zespołów w nadchodzących sezonach” – stwierdził Budkowski.

Co dalej z karierą polskiego inżyniera?

Marcin Budkowski to bardzo zasłużona postać w świecie wyścigów. Zanim zdecydował się na posadę w Renault, pełnił funkcję szefa departamentu technicznego FIA. To człowiek o zmyśle inżynierskim posiadający bardzo dużą wiedzę z zakresu działania i rozwoju bolidów.

Nie ujawniono, co dalej będzie robił. Trudno wykluczyć przerwę od Formuły 1, ale równie możliwy jest kontrakt z nowym zespołem. Po zwolnieniu Szafnauera, zrobiło się miejsce w Astonie Martinie na podobnym, a nawet bardziej intratnym stanowisku. Czy Lawrence Stroll zaufa umiejętnościom Polaka? Na to pytanie powinniśmy poznać odpowiedź w ciągu najbliższych tygodni.

Przypomnijmy, że nowy sezon F1 rusza pod koniec marca. Pozostało więc niewiele czasu aby w tym środowisku znaleźć pracodawcę. Podejrzewamy, że rozmowy już trwają.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volvo minivan

Minivan Volvo. Raczej nigdy nie powstanie, ale tak mógłby wyglądać

Toyota GRMN Yaris 2022

Toyota GRMN Yaris 2022 oficjalnie. Jest lżejsza, 2-osobowa i limitowana