w

Polacy kupują więcej jednośladów! Optymistyczne dane z listopada

Sprzedaż motocykli - dane listopad 2020
Polacy kupują więcej jednośladów! Optymistyczne dane z listopada

Jednoślady dopiero zdobywają popularność w naszym kraju. Choć są to sezonowe maszyny, coraz więcej chętnych decyduje się na ich zakup.

Motocykl jest zazwyczaj znacznie tańszy w utrzymaniu, niż samochód, lepiej przyspiesza i sprawniej przemieszcza się po zatłoczonych miastach. Oczywiście nie daje takiego bezpieczeństwa, jak zwykła osobówka, ale rozważny użytkownik nie powinien mieć kłopotu z minimalizowaniem ryzyka.

Dane sprzedaży z listopada

Jak wynika z raportu sprzedażowego dotyczącego nowych jednośladów, Polacy kupili w listopadzie dokładnie 2103 motocykle oraz motorowery. To oznacza wzrost o 73,09% w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. Jest to też lepszy rezultat, niż w poprzednim miesiącu (+1,84%).

Honda liderem sprzedaży motocykli w 2020 roku w Polsce
Pierwsze miejsce zajmuje Honda

Warto zaznaczyć, że same motocykle to 999 sztuk (+61,91%). W tegorocznym okresie styczeń-listopad zarejestrowano 19 153 nowych maszyn – to więcej o 4,31%, niż w 2019 roku. Pierwsze miejsce zajmuje Honda (2342 sztuki), która wyprzedziła Yamahę (2236 szt.) i Junaka (1984 szt.).

Źródło: SAMAR

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przekroczył prędkość o trzy razy

Jechał trzy razy szybciej, niż można. Teraz grozi mu surowy wyrok

DS 4 2021 zapowiedź

DS 4 2021 zbliża się wielkimi kołami! Będzie produkowany w Niemczech