w

Pojedynek sportowych kabrioletów. Nowy Mercedes-AMG SL 55 przed ogromnym wyzwaniem (wideo)

Mercedes-AMG SL 55 vs Jaguar F-Type R vs BMW M850i vs Porsche 911 GTS
Pojedynek sportowych kabrioletów. Nowy Mercedes-AMG SL 55 przed ogromnym wyzwaniem (wideo)

Genialne osiągi, niebo nad głową i wiatr we włosach? Taką mieszankę oferują jedynie sportowe kabriolety, które bazują zazwyczaj na popularnych coupe.

Mercedes-AMG SL 55 jest jednak niezależnym modelem, a do tego – wyjątkowo świeżym, bo zadebiutował na rynku kilka miesięcy temu. Czy poradzi sobie z wymagającymi konkurentami? Nie jest to takie oczywiste.

Konkurentami w tym porównaniu są BMW M850i, Jaguar F-Type R oraz Porsche 911 GTS. Krótko mówiąc, łatwo nie będzie. Każdy z tych samochodów skrywa bardzo duży potencjał, który trafia na obie osie. A to oznacza, że dużą rolę odegrają tu napędy. Przejdźmy jednak do rzeczy.

Mercedes-AMG SL 55 skrywa czterolitrowe, podwójnie doładowane V8, które oddaje do dyspozycji 476 koni mechanicznych i 700 niutonometrów. Masa własna tego modelu to 1950 kilogramów.

 

Porsche 911 GTS waży znacznie mniej, bo 1615 kilogramów. Ma mniejszy, trzylitrowy silnik, ale za to jeszcze mocniejszy: 480-konny. Jego moment obrotowy jest jednak trochę skromniejszy i wynosi 570 niutonometrów.

Sercem BMW M850i jest jednostka 4.4 V8 Twin-turbo, która oferuje 530 koni mechanicznych oraz 750 niutonometrów. Wartości są potężne, ale masa własna również – bawarski kabriolet waży dokładnie 2125 kilogramów.

Jak na tym tle wypada Jaguar F-Type R? Wbrew pozorom, bardzo dobrze. Pod maską ma doładowane, pięciolitrowe V8 zdolne produkować 575 koni mechanicznych i 700 niutonometrów. To wszystko przy masie 1790 kilogramów.

Wskazanie zwycięzcy nie jest więc łatwe. Niemniej jednak Mercedes nie jest faworytem ze względu na dużą masę przy raczej przeciętnej mocy na tle konkurencji.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maserati Grecale Trofeo Autobahn

Maserati Grecale Trofeo na niemieckiej autostradzie. Trzeba przyznać, że ma potencjał (wideo)

Subaru Impreza vs Lamborghini Murcielago

Czy japońskie kombi może być szybsze od Lamborghini? Szokujący wynik na torze (wideo)