w

Pojedynek sleeperów z poprzedniej epoki: 510-konny Golf III kontra 700-konny Sharan

Do sieci trafia mnóstwo porównań osiągów aktualnie oferowanych modeli. Coraz rzadziej pokazywane są natomiast starsze auta po tuningu.

Tym razem jednak mamy dla Was gratkę. Oba auta miały wpływ na kulturę motoryzacyjną w Polsce. Zarówno Sharan pierwszej generacji, jak i Golf III łączyły (i do dziś łączą) pokolenia Polaków. Wielu fanów motoryzacji wykorzystywało te auta jako bazy do szeregu modyfikacji.

Te egzemplarze są tego świetnymi przykładami. Zacznijmy od vana. Rodzinny Sharan ma pod maską legendarny silnik VR6 uzupełniony doładowaniem. Po serii zabiegów udało się wycisnąć z niego 700 KM. Drugi sleeper to kultowy Golf III, który został podkręcony do 510 KM.

Różnice są więc spore, ale za kompaktem przemawiają mniejsze gabaryty/opory powietrza i niższa masa własna. Który Volkswagen wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku? Zobaczcie sami:

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi sprzedaż 2020

70 km zasięgu na samym prądzie! Nadjeżdża nowe Audi A3 Sportback 40 TFSI e

Mamy to! Honda Civic XI (2022) nadchodzi. Wyciekły zdjęcia patentowe