w

Pojazd z podnośnikiem koszowym i nieostrożny użytkownik, który wyleciał w powietrze (wideo)

Wypadek na budowie. Mężczyzna wypadł z kosza podnośnika
Pojazd z podnośnikiem koszowym i nieostrożny użytkownik, który wyleciał w powietrze (wideo)

Takie maszyny ułatwiają wiele prac. Mogą przydać się nie tylko na placach budowy, ale też w sytuacjach, które wymagają dostania się na sporą wysokość od zewnątrz.

To zdarzenie przedstawia pojazd z podnośnikiem koszowym i nieostrożnego użytkownika. Mężczyzna znajdował się w koszu, gdy sprzęt przemieszczał się po nierównej nawierzchni. Było to niebezpieczne.

Gdy pojazd zjechał dwoma kołami z wyraźnej pochyłości, ramie, do którego podpięty był kosz wyraźnie się wygięło, co wystraszyło człowieka znajdującego się na jego końcu. To jednak nie zmobilizowało go do opuszczenia chwilowo niebezpiecznego miejsca.

W momencie zjazdu kolejnych dwóch kół (tylnych), pracujące ramie zadziałało, jak katapulta. Mężczyzna wyleciał w powietrze, a następnie wylądował na gruncie. To pokazuje, że nie tylko podczas szybkiej jazdy można wygenerować dużą siłę zagrażającą użytkownikom maszyn.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niebezpieczne ścinanie zakrętu

Ścinanie zakrętu – przepis na czołówkę (wideo)

Kosiarz wymusił pierwszeństwo na ulicy

Wymuszenie przez… kosiarza. Na drodze trzeba być gotowym na wszystko (wideo)