w

Podświetlona klamra pasów: Takie proste, a dopiero teraz trafi do wnętrz aut

Podświetlona klamra Skoda
Podświetlona klamra pasów: Takie proste, a dopiero teraz trafi do wnętrz aut

Pasy bezpieczeństwa to niewątpliwie fundament ochrony podróżnych. Ich poprawne zapięcie przeważnie związane jest z klamrami.

To swego rodzaju gniazdo, które jest umieszczone przy siedzisku danego fotela. Wykorzystanie go nie należy do skomplikowanych czynności, ale nie da się ukryć, że po zmroku jest trochę trudniej „z trafieniem” we właściwy otwór. Skoda wpadła więc na prosty, ale bardzo skuteczny pomysł – podświetlenie.

Takie proste, a nikt tego do tej pory nie stosował

Świecąca klamra od razu rzuca się w oczy – w końcu wszystko wokół jest ciemne. Takie rozwiązanie przyda się nie tylko osobom starszym, ale też rodzicom, którzy mogą szybko zweryfikować, czy ich pociechy zapięły pasy. Możemy zatem mówić nie tylko o zwiększeniu komfortu użytkowania, ale też poprawie bezpieczeństwa.

Klamry pasów bezpieczeństwa Skoda
Klamry mogą wyświetlać różne motywy

Warto dodać, że wykorzystano ledowe żarówki, które mają odpowiednią trwałość. Co ciekawe, posiadają możliwość programowania, dlatego można ustawiać wielokolorowe motywy powitalne i ujawniać, czy gniazdo zostało wykorzystane.

Czesi otrzymali już patent, co zwiastuje wprowadzenie tego rozwiązania do seryjnych samochodów. Nie wiadomo jednak, w którym modelu zadebiutuje.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drag race: Continental GT vs Porsche 911 GT3

Bentley Continental GT (630 KM) kontra Porsche 911 GT3 (500 KM): luksusowe coupe stawia trudne warunki legendzie!

Nowe Subaru BRZ

Subaru BRZ 2021: Nowa generacja zostanie ujawniona 18 listopada