w

Pod prąd po Wiślance. Kolejny nieświadomy kierowca narażał życie (wideo)

Jazda pod prąd po DK81
Pod prąd po Wiślance. Kolejny nieświadomy kierowca narażał życie (wideo)

Rozkojarzenie świąteczne? Zimowa aura? Takich postaw nie można zrzucać na cokolwiek. Zachowania niektórych kierowców są po prostu niedopuszczalne.

Do tego zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 81, która potocznie nazywana jest Wiślanką. Nagrywający znajdował się na wysokości Ochabów Wielkich, czyli niewielkiej miejscowości w pobliżu Bielska-Białej.

Gdy zbliżał się do zakrętu, jechał po lewym pasie. Nagle zza barierek wyłonił się samochód jadący po prąd – po sąsiednim torze jazdy. Można przypuszczać, że jego użytkownik nie miał pojęcia, że naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Może to sugerować sama prędkość, która musiała być zbliżona do 100 km/h. Gdyby nagrywający wykorzystywał lewy pas, to mogłoby dojść do zderzenia czołowego, a w konsekwencji – do tragedii.

 

Nie da się wykluczyć także wpływu środków odurzających lub problemów zdrowotnych. Nie wiadomo, na którym etapie doszło do wjechania na niewłaściwy odcinek drogi.

Nie doszło do wypadku, co oznacza, że nieodpowiedzialny kierowca zdołał wrócić na odpowiednią jezdnię przed doprowadzaniem do niepożądanego zdarzenia. Niemniej jednak powinien zostać ukarany.

Takie zachowania muszą się kończyć zabieraniem uprawnień, jeżeli chcemy wyeliminować to zjawisko. Istotna jest także edukacja już na etapie kursu, a także dyskusja na temat obowiązkowych, cyklicznych badań dla seniorów korzystających z pojazdów mechanicznych. To oczywiście mogłoby spowodować dodatkowe koszty, ale jest to i tak lepsze, niż potencjalne wypadki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi RS2 tuning

Audi RS2 Abimelec Design. Coś dla Barbie w stylu retro

Nieostrożna zmiana pasa ruchu, kolizja i ucieczka

Kolizja podczas zmiany pasa ruchu. Sprawca odjechał, ale został zatrzymany i rozliczony (wideo)