w

Poczuj się jak „Bad Boys”. Porsche 911 Turbo z kultowego filmu trafi na aukcję

Porsche 911 Bad Boys
Poczuj się jak "Bad Boys". Porsche 911 Turbo z kultowego filmu trafi na aukcję

Każdy fan amerykańskiego kina lat 90. doskonale zna tę produkcję. To jeden z najlepszych filmów sensacyjnych końcówki ubiegłego wieku.

„Bad Boys” opowiada historię dwóch agentów z wydziału antynarkotykowego, którzy mają odzyskać skradzioną heroinę. W głównych rolach występują Martin Lawrence i Will Smith. W wielu scenach towarzyszy im Porsche 911 Turbo, które wkrótce trafi na aukcję. Tak, to ta sztuka.

Porsche 911 Turbo Bad Boys
Pierwszym właścicielem auta był Michael Bay, reżyser „Bad Boys”

Jest to prawdziwa gratka zarówno dla fanów kina, jak i kolekcjonerów motoryzacji. Ten model sam w sobie jest dużo wart, ale dzięki niezwykłej historii może być wielokrotnie droższy od pozostałych egzemplarzy w zbliżonych specyfikacjach.

Filmowe Porsche 911 Turbo na sprzedaż

To jeden z zaledwie 350 egzemplarzy, które zostały wyprodukowane w 1994 roku na rynek amerykański. Co ciekawe, posiada Certyfikat Autentyczności prosto od Porsche, co jasno sugeruje, że mamy do czynienia z oryginałem.

Porsche 911 1994 engine
Sercem 911 Turbo jest doładowana jednostka o pojemności 3,6 litra

Pod maską znajduje się doładowany, sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,6 litra. Połączono go z pięciobiegową przekładnią manualną. Cała moc trafia na oś tylną. Fabryczne wyposażenie obejmuje szyberdach, duży spojler, dedykowane felgi, nawiercane tarcze, elektryczne szyby klimatyzację i radioodtwarzacz.

Porsche 911 Turbo - wnętrze
Wnętrze utrzymane jest w bardzo dobrym stanie

Prezentowane Porsche 911 Turbo ma za sobą 55 355 kilometrów przebiegu. Całkiem sporo, jak na egzemplarz kolekcjonerski. Pierwszym właścicielem auta był reżyser „Bad Boys”, Michael Bay. Samochód został następnie sprzedany Patowi Sandstone’owi, producentowi filmowemu. Potem zmieniał właścicieli kilka razy. W 2014 roku został wykupiony z kolekcji Drendel przez aktualnego posiadacza.

Porsche 911 Turbo "Bad Boys"
Samochód ma za sobą około 55 tysięcy kilometrów

Warto dodać, że samochód otrzymał kilka nagród w konkursach motoryzacyjnych. Ciekawostką jest jego obecność na czerwonym dywanie w styczniu 2020 roku, kiedy zadebiutowała najnowsza część filmu – „Bad Boys for Life”.

Za sprzedaż auta odpowiada Mecum Auctions. Licytacja ruszy w dniach 6-16 stycznia 2022 roku. Specjaliści spodziewają się bardzo dużego zainteresowania.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suzuki Jimny Pick-up 2021

Suzuki Jimny Pick-up. Za projekt odpowiada brytyjski start-up

Metro Aston Martin

Aston Martin pomagał w stworzeniu tego auta. Cygnet nie był wtedy w planach