w

Płomienie po kolizji w Częstochowie. Budująca postawa świadków (wideo)

Płomienie po kolizji w Częstochowie
Płomienie po kolizji w Częstochowie. Budująca postawa świadków (wideo)

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (10 listopada) na skrzyżowaniu Alei 11 Listopada i ulicy Zesłańców Sybiru w Częstochowie.

Nagranie przedstawia perspektywę świadka. Materiał ujawnia moment, w którym doszło do zderzenia. To było typowe wymuszenie pierwszeństwa. Płomienie po kolizji zaskoczyły jednak wszystkich.

Użytkowniczka francuskiego auta chciała skręcić w prawo, co wymagało przecięcia głównego odcinka prowadzącego w przeciwnym kierunku. Gdy wjechała na jezdnię, znalazła się na kursie kolizyjnym ze srebrnym Audi.

Kierowca niemieckiego samochodu nie miał za wiele czasu na reakcję. Próbował hamować, ale nie udało się uniknąć zderzenia. Do kontaktu doszło na wysokości błotników. Po chwili pojawił się pożar, który był spowodowany wyciekiem.

Płomienie po kolizji

Pasażerowie i kierowcy wyszli z auta o własnych siłach, co znacznie przyspieszyło cały proces. Wszyscy oddalili się, by nie maksymalizować ryzyka. W takich okolicznościach trudno być pewnym, co może się wydarzyć.

Bardzo dobrze zareagowali świadkowie. Zaoferowali swoją pomoc i użyli gaśnic, by nie doszło do większego pożaru. Do czasu przyjazdu służb, sytuacja była opanowana na tyle, na ile mogła. Taka postawa zasługuje na uznanie.

Pamiętajmy, by nie być obojętnymi w takich okolicznościach. Zawsze trzeba starać się pomóc. W takich okolicznościach nietrudno o ludzką krzywdę. Pożar po zderzeniu jest bardzo niebezpieczny. O ludzkim losie mogą też decydować sekundy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontrola policyjna z powodu lekceważenia zakazu ruchu

Jechał po zamkniętym odcinku drogi. „Nadział się” na patrol policji (wideo)

Chwile grozy i jazda na czołówkę

Chwile grozy na nieoświetlonej drodze. Zjeżdżał na czołówkę i nie było możliwości ucieczki (wideo)