w

Pixers Ring – nowy tor już otwarty!

Polska motoryzacją stoi – wiemy to nie od dziś. Wśród nas jest mnóstwo fanów samochodów i motocykli, którzy chcieliby rozwijać swoją pasję, powiększać własne umiejętności oraz spotykać się z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. I właśnie dla tej grupy powstał naprawdę nowoczesny i dopracowany tor wyścigowy – poznajcie Pixers Ring!

Obiekt znajduje się w LSSE Krzywa (okolice Bolesławca) – 50 minut jazdy autostradą A4 od Wrocławia. Lokalizacja jest więc atrakcyjna, a samo dotarcie nie należy do skomplikowanych. Co jednak oferuje ten tor? Jeśli mam być szczery, to jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Dodam, że pozytywnym. Wiecie doskonale, jak wyglądają tego typu miejsca w naszym kraju… Nie każde spełnia oczekiwania z wielu powodów. Pixers Ring został natomiast dopracowany pod najważniejszymi względami.

Na 2-kilometrowej nitce mogą istnieć tak naprawdę trzy tory. Pierwszy z nich ma charakter szkoleniowy – został wyposażony w maty poślizgowe i kurtyny wodne. Kolejny został zaprojektowany z myślą o zmaganiach kartingowych. Z kolei ten najważniejszy, główny tor służy do klasycznych wyścigów (samochodowych i motocyklowych), driftu, pokazów i tego typu wydarzeń.

Przejdźmy teraz do rzeczy… Jakimi samochodami można po nim jeździć? Praktycznie wszystkimi. Tor powstał z myślą o każdym kierowcy i jego pojeździe, dlatego nie ma tu jakiejkolwiek dyskryminacji czy wyostrzonych wymagań do spełnienia. Są jednak wśród nas osoby, które raczej nie chcą używać prywatnych samochodów w takich celach…

…I z myślą o nich powstała wypożyczalnia należąca do Pixers Ring, która ma w swojej flocie takie auta, jak: Ford Focus RS (kilka sztuk!), MINI Cooper S, Ford Mustang 1964′, Toyota GT86, Dodge Challenger SRT, Tesla Model S czy BMW M4 – to oczywiście nie wszystkie modelowe propozycje, ale pokazują one, jak duża jest różnorodność.

Co najważniejsze, tor otwarty jest dla każdego od 6:00 do 22:00 w tygodniu, a także od 10:00 do 22:00 w weekendy. Wskazane jest oczywiście korzystanie z kart klubowych, których ceny startują już od 19 zł miesięcznie. Poniżej przedstawiam Wam, co one oferują i za jakie pieniądze:

  • Karta klubowa Silver (od 19 zł/mies.) – konto online z wynikami przejazdów, wyścigów, treningów, możliwość uczestnictwa w zawodach i treningach wszelkiego typu (tylko dla członków), video z zewnątrz toru podczas Twoich przejazdów, 2 okrążenia/mies. jazdy po torze własnym pojazdem od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-22:00 w ramach „Open Track” (+weekendy zgodnie z kalendarzem wydarzeń). Niewykorzystane okrążenia przechodzą na kolejne miesiące przez okres trwania umowy;
  • Karta klubowa Gold (od 99 zł/mies.) – konto online z wynikami przejazdów, wyścigów, treningów, możliwość uczestnictwa w zawodach i treningach wszelkiego typu (tylko dla członków), video z zewnątrz toru podczas Twoich przejazdów, 0,5h/mies. jazdy po torze własnym pojazdem od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-22:00 w ramach „Open Track” (+ weekendy zgodnie z kalendarzem wydarzeń). Niewykorzystane 0,5h w danym miesiącu przechodzą na kolejne miesiące przez okres trwania umowy, 2h/rok indywidualnego doszkalania jazdy swoim pojazdem przez wykwalifikowanego instruktora Stiqa, serwis kawowy podczas pobytu gratis;
  • Karta klubowa Black (od 299 zł/mies.) – konto online z wynikami przejazdów, wyścigów, treningów,
    możliwość uczestnictwa w zawodach i treningach wszelkiego typu (tylko dla członków), video z zewnątrz toru podczas Twoich przejazdów, 1h/mies. jazdy po torze własnym pojazdem od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-22:00 w ramach „Open Track” (+ weekendy zgodnie z kalendarzem wydarzeń). Niewykorzystane 1h w danym miesiącu przechodzą na kolejne miesiące przez okres trwania umowy, 4h/rok indywidualnego doszkalania jazdy swoim pojazdem przez wykwalifikowanego instruktora, serwis kawowy podczas pobytu gratis, dostęp do szatni i komfortowych łazienek z natryskami, całoroczna przechowalnia rzeczy osobistych (kask, strój), 10 okrążeń/rok dowolnym autem ze stajni Pixers Ring;
  • Karta klubowa Hardcore (od 399 zł/mies.) – konto online z wynikami (przejazdów, wyścigów, treningów), video z zewnątrz toru podczas Twoich przejazdów,Ring Wars – (nie)Legalne wyścigi na 1/4 mili (co piątek 20:00 – 00:00 a.m), Moto Poniedziałki, Czwartki (tylko motocykle) 18:00 – 22:00, Drift Soboty (co druga Sobota od 17:00 do 22:00 – Sprawdź kalendarz), Pixers Cup (co druga Sobota – dla abonentów Hardcore 50% zniżki na udział w zawodach).

Jak widzicie, oferta jest naprawdę duża. Warto w tym miejscu dodać, że użytkownik rozlicza się z czasu spędzonego na torze co do minuty – dzięki temu pobierane są opłaty za realne wykorzystanie, a nie po prostu przebywanie w pobliżu… Co więcej, obiekt jest cały czas kontrolowany przez flagowych, ochronę i innych pozytywnie wpływających na bezpieczeństwo otoczenia.

Godne uwagi są także cykliczne imprezy, które przyciągają coraz większą liczbę zwolenników. I właśnie to jest drugą siłą tego miejsca. Można tu fajnie spędzić wolny dzień/wieczór z całą rodziną lub znajomymi, ponieważ pozwala na to dobrze przygotowana infrastruktura. Gdy jedni korzystają z toru, drudzy mogą iść do restauracji, food trucków, salonu VR z najnowszymi symulatorami, strefy relaksu z leżakami czy czerpać z wiedzy szkoleniowców. Nie bez znaczenia jest także pełne zaplecze sanitarne (łazienki, toalety, szatnie).

Podsumowując, projektanci i włodarze Pixers Ring podeszli profesjonalnie do tematu. Obiekt przygotowano naprawdę kompleksowo, dlatego spełnia on oczekiwania naprawdę wielu zwolenników jazdy wszelkiego rodzaju samochodami czy motocyklami. Poza ambitną formą rozrywki, oferuje także inną, równie ważną rzecz – podnoszenie własnych umiejętności, od których często zależy nasza reakcja na drodze w niebezpiecznych sytuacjach. Korzystanie z torów jest więc wskazane, dlatego serdecznie Was do tego zachęcam.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wyjątkowe Mitsubishi Lancer Evo IX MR sprzedane. Za ile?

Kupił Ferrari w salonie, a godzinę później je rozbił