w

Pijany kierowca w BMW wjechał w pieszą na chodniku. Miał 1,2 promila (wideo)

Pijany kierowca w BMW spowodował wypadek
Pijany kierowca w BMW wjechał w pieszą na chodniku. Miał 1,2 promila (wideo)

To prawdziwy problem w centrum, na wschodzie i południu Europy. Plaga nietrzeźwych uczestników ruchu sieje zagrożenie.

Tym razem dotarliśmy do materiału udostępnionego przez policję w Bratysławie. Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały moment, w którym pijany kierowca w BMW wjechał w pieszą na chodniku. Nagranie jest krótkie, ale mrozi krew w żyłach.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie 7 października (w miniony piątek) około godziny 17:30. Dotarli na miejsce kilka minut później. Na miejscu pojawili się także ratownicy medyczni, którzy zajęli się poszkodowaną. Kobieta wymagała hospitalizacji, dlatego została przetransportowana do pobliskiego szpitala.

Pijany kierowca w BMW poniesie konsekwencje

Na nagraniu widać, jak kierowca w BMW robi sobie slalom z innych samochodów. Wydaje się, że w pewnym momencie traci kontrolę nad pojazdem w wyniku nadsterowności. Po chwili wjeżdża na wysepkę, na której znajduje się wspomniana wyżej kobieta.

Samochód najpierw uderzył w znak, co w pewnym stopniu zmniejszył jego prędkość. Niestety, pojazd i tak z dużą szybkością wjechał w kobietę, która uniosła się w powietrze, a następnie uderzyła z impetem o nawierzchnię.

Policjanci badają okoliczności zdarzenia, a 40-letni sprawca przebywa w areszcie. W chwili wypadku miał 1,25 promila w wydychanym powietrzu. Sprawa oczywiście trafi do sądu. Sprawca wypadku może spodziewać się wyroku. Nie da się wykluczyć kary pozbawienia wolności na kilka lat.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zasnął za kierownicą i wywrócił przyczepę

Kierowca zasnął za kierownicą. Doprowadził do wywrócenia przyczepy (wideo)

Rowerzysta kontra kierowca w Warszawie

Warszawa: Rowerzysta uszkodził lusterko i jeszcze miał pretensje. Kazał wezwać policję, ale odjechał (wideo)