w

Pijany kierowca ciężarówki siał postrach wokół Wadowic. Cudem nikt nie zginął (wideo)

Pijany zawodowiec w ciężarówce
Pijany kierowca ciężarówki siał postrach wokół Wadowic. Cudem nikt nie zginął (wideo)

Takie sytuacje mrożą krew w żyłach i są kolejnym dowodem na to, że kary dla nietrzeźwych uczestników ruchu są za łagodne.

Trudno uwierzyć, że tyle osób wsiada za „kółko” na podwójnym gazie. Niestety, w wielu przypadkach dotyczy to „zawodowców” pracujących w transporcie. Ten pijany kierowca ciężarówki siał postrach wokół Wadowic.

Jego niebezpieczną jazdę zauważył świadek poruszający się autem osobowym. Jak wynika z przekazanych przez niego informacji, mężczyzna uszkodził co najmniej dwa samochody. Nagranie pokazuje, że był wielokrotnie bliski spowodowania wypadku.

Pijacka jazda po całej drodze

Pijany kierowca ciężarówki nie potrafił utrzymać się na prawidłowym pasie ruchu. Wielokrotnie zjeżdżał na ten sąsiedni lub pobocze. W pewnych momentach miotało pojazdem tak bardzo, że niewiele brakowało do pełnej utraty panowania nad pojazdem.

Pijany kierowca ciężarówki
Kierowca nie radził sobie z utrzymaniem toru jazdy. Świadek od razu zadzwonił na policję

W końcu jakimś cudem dotarł do miejsca załadunku lub rozładunku. Świadek w międzyczasie zgłosił sprawę na policję i poinformował zarządcę obiektu o zachowaniu kierowcy. Poprosił go o pomoc w zatrzymaniu.

Nagrywający nie miał wątpliwości, że kierowca ciężarówki jest pijany. Mężczyzna nie był w stanie wykrzesać z siebie choćby jednego składnego zdania. Na tym etapie nagranie zostało zakończone.

Policja dotarła na miejsce i potwierdziła przypuszczenia świadka. Mężczyzna stracił uprawnienia. To jednak nie załatwia problemu, który jest naprawdę poważny.

Osoby prowadzące pod wpływem alkoholu powinny być skazywane na wielomiesięczne prace społeczne, które uzupełniałaby grzywna sięgająca kilkudziesięciu tysięcy złotych. Może wtedy zastanowiliby się nad swoim zachowaniem.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mazda3 Pikes Peak

Mazda3 o mocy 1200 KM wjedzie na szczyt Pikes Peak. Jej sercem jest silnik Wankla

Toyota Corolla

Te modele kradną najczęściej. W rankingu przewodzą auta japońskie