w

Pierwszy raz zorganizowano w Polsce premierę bolidu F1. Alfa Romeo C41 oficjalnie

Alfa Romeo Racing F1 C41 2021
Pierwszy raz zorganizowano w Polsce premierę bolidu F1. Alfa Romeo C41 oficjalnie

Kolejny zespół Formuły 1 ujawnił swój bolid na sezon 2021. Premiera miała miejsce w Polsce – po raz pierwszy w historii.

Oczywistym jest, że sprawa dotyczy Alfa Romeo Racing Orlen. Wpływ na całą sytuację miał polski koncern naftowy, który jest sponsorem tytularnym tego teamu. Co istotne, biało-czerwone barwy pasują do każdej z firm, która reprezentuje ARRO.

Bolidy o oznaczeniu C41 będą wykorzystywane w wyścigach przez dwóch regularnych kierowców, którymi są Antonio Giovinazzi oraz Kimi Raikkonen. Za ich sterami usiądzie także Robert Kubica – podczas testów i wybranych treningów.

Alfa Romeo Racing Orlen 2021 car
Bolid ma biało-czerwone barwy

Jeżeli których z podstawowych zawodników nie będzie mógł pojechać, w którymś z wyścigów, Polak ma za zadanie go zastąpić. Liczymy jednak, że wszyscy reprezentanci Alfa Romeo Racing Orlen utrzymają odpowiednie zdrowie.

Co z sezonem 2022?

Nie ma jeszcze odpowiedzi na to pytanie – jest zdecydowanie za wcześnie. Sauber, który jest fundamentem zespołu może rozstać się z Alfą Romeo, która teraz jest pod skrzydłami koncernu Stellantis. Wtedy też pozycja Giovinazziego byłaby zagrożona. Ponadto, niewykluczone, że Kimi Raikkonen przejdzie na emeryturę. W takich okolicznościach, Orlen miałby więcej do powiedzenia, a Kubica zwiększyłby swoje szanse na drugi powrót. To jednak spekulacje i nie da się dziś przewidzieć, jak będzie naprawdę.

Zdjęcia: Alfa Romeo Racing Orlen

 

 

We’ve been so looking forward to showing you off 🥁

#C41 #AlfaRomeoRacing #ORLEN

Opublikowany przez Alfa Romeo Racing ORLEN Poniedziałek, 22 lutego 2021

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CUPRA Formentor VZ5 2021

CUPRA Formentor VZ5 ma 390 KM. Śpiesz się, bo to seria limitowana

DS 7 Crossback E-TENSE test

Topowy DS 7 Crossback może bez kompleksów rywalizować z niemiecką trójką (test)