w

Pierwsze zwycięstwo Daniego Sordo w WRC dla Citroëna

Dani Sordo i Carlos del Barrio, którzy rozpoczęli ostatni, czwarty etap Rajdu Niemiec w roli liderów, wywalczyli swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata za cenę zażartej walki, toczonej do ostatnich metrów. Ich triumf stanowi trzynastą z rzędu wygraną zespołu Citroën Racing w Niemczech, dwunastą od kiedy Rajd Niemiec zaliczany jest do kalendarza WRC. Dzięki zajęciu przez załogę Mikko Hirvonen – Jarmo Lehtinen trzeciego miejsca, zespół Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team odrobił większą część strat punktowych, dzielących go od prowadzenia w bieżącym sezonie w klasyfikacji producentów.

 

Reguły gry w czwartym, niedzielnym etapie rajdu były proste. Mając tylko 0,8 s. przewagi nad Thierry Neuville, Dani Sordo musiał atakować bez przerwy, na całej trasie. I rzeczywiście, w obydwu przejazdach odcinka specjalnego Dhrontal o długości 24,58 km, Hiszpan jechał na sto procent swoich możliwości. Chociaż w chwili wybierania ogumienia przez zespoły drogi w okolicy były suche, wszyscy zawodnicy pozostawili na kołach opony Michelin Pilot Sport o miękkiej mieszance.

 

Źródło: Citroen

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Drukarki 3D ? stań się kreatorem!

Robert Kubica wygrywa Rajd Niemiec 2013 w WRC2