w

To była piękna sobota na Spa. Kubica wygrał wyścig, a polski zespół na trzecim miejscu!

Kubica wygrał wyścig
Piękne popołudnie na Spa. Kubica wygrał wyścig, a polski zespół na trzecim miejscu!

Weekend zapowiadał się dobrze, bo team z najbardziej utytułowanym kierowcą z Polski zdobył drugie miejsce w kwalifikacjach.

Nikt jednak nie twierdził, że będzie łatwo. W tym sezonie WEC jest kilka zespołów, które mogą walczyć o mistrzostwo. Podczas sześciogodzinnych zmagań na torze Spa nie zabrakło zwrotów akcji. Ostatecznie, to Robert Kubica wygrał wyścig i wraz ze swoimi partnerami cieszył się z triumfu.

Na tym jednak nie koniec dobrych wieści. Inter Europol Competition, czyli polski zespół, dotarł na metę jako trzeci. Wśród jego kierowców znajduje się Kuba Śmiechowski, który również znacząco przyczynił się do sukcesu swojej ekipy.

Kubica wygrał wyścig WEC

Doskonała jazda w trudnych warunkach zaowocowała triumfem – pomogła także odrobina szczęścia na ostatnim etapie wyścigu, gdy udało się zaliczyć krótszy pit stop dzięki posiadaniu większej ilości paliwa. Nie było jednak łatwo, bo Rui Andrade, czyli trzeci kierowca WRT z nr 41, nie jest tak szybki, jak Yifei Ye.

>Co za widok! Suzuki Samurai na torze wyścigowym. Lekkie przeróbki były niezbędne (wideo)

To pierwszy triumf Roberta Kubicy w kategorii WEC. Podium cieszy podwójnie, ponieważ Inter Europol Competition z drugim polskim kierowcą znalazł się tuż obok, na trzecim miejscu. Tak dobrego weekendu nikt się nie spodziewał.

Kubica wygrał wyścig
Na podium znalazło się dwóch Polaków, zdjęcie: FIA WEC

Teraz wszystkie oczy fanów sportów motorowych skierowane są na Le Mans, gdzie odbędzie się 24-godzinny, najbardziej prestiżowy wyścig długodystansowy na tej planecie. Przypomnijmy, że Polak był dwa lata temu bardzo bliski zwycięstwa, ale zabrakło praktycznie 2 minut… Powodem była usterka, która wyeliminowała jego zespół na ostatnich kilometrach.

Czy w tym roku uda się zwyciężyć w Le Mans? Kubica wygrał wyścig na Spa, co jasno pokazuje, że jest szansa. Przy tak długich zmaganiach konieczne będzie jednak mnóstwo szczęścia, solidna jazda i unikanie kłopotów. Pozostaje więc trzymać kciuki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dacia Duster CarPoint Yellow Edition

Dacia Duster CarPoint Yellow Edition. Kosztuje ponad 150 tysięcy złotych

Absolutny brak umiejętności na DK-1

Absolutny brak umiejętności na DK-1. „Ciekawe skąd ma prawo jazdy”