w

Piękna Włoszka na niemieckiej autostradzie. Alfa Romeo 159 z V6 pod maską (wideo)

Alfa Romeo 159 Ti top speed
Piękna Włoszka na niemieckiej autostradzie. Alfa Romeo 159 z V6 pod maską (wideo)

Włosi potrafią projektować naprawdę piękne samochody. Alfa Romeo 159 to jeden z najlepszych tego przykładów.

Design tego modelu jest wprost ponadczasowy. Trudno byłoby znaleźć konkurencyjny samochód z tych samych lat produkcji, który wyglądałby lepiej albo równie dobrze. Styliści postawili na minimalizm i elegancję, dlatego proces starzenia został wyraźnie wydłużony.

Najbardziej charakterystycznymi elementami są głęboko osadzone reflektory o okrągłym kształcie oraz trójkątny grill, w który wkomponowano logo producenta. Niby niewiele, ale tyle wystarczyło, by nie pomylić Alfy Romeo z żadnym autem rywali.

Alfa Romeo 159 i autobahn

Pewien youtuber postanowił sprawdzić potencjał tego samochodu. Wybrał wersję Wagon, czyli kombi. Najistotniejszy jest jednak układ napędowy. I tu nie ma rozczarowania. Pod maską znajduje się benzynowa jednostka 3.2 V6, która generuje 256 koni mechanicznych i 322 niutonometry maksymalnego momentu obrotowego.

Dzięki tym wartościom, można liczyć na osiąganie setki w 7,1 sekundy i rozpędzanie do 250 km/h. Przynajmniej tak wynika z danych fabrycznych. Czy pokrywają się one z rzeczywistością? Ten materiał daje odpowiedź na to pytanie:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Golfem III na czołówkę z rajdówką

Rajdy bywają nieprzewidywalne: Golfem III pod prąd na odcinku specjalnym (wideo)

205 Turbo 16 na sprzedaż

Peugeot 205 Turbo 16 trafi na aukcję. Kolekcjonerzy zacierają ręce