w

Peugeot sięgnął do korzeni. Nowe logo i wizerunek

Peugeot logo 2021
Peugeot sięgnął do korzeni. Nowe logo i wizerunek

Stworzenie koncernu Stellantis zaowocowało nowym rozdaniem dla tworzących go marek. Jaką pozycję przyjmie Peugeot?

Francuzi mają kluczowy głos w kreowaniu przyszłości nowego tworu motoryzacyjnego. Aby nie dochodziło do wewnętrznej konkurencji, konieczne będzie stworzenie odpowiedniej hierarchii. W przypadku tylu firm pod jednymi skrzydłami wymaga to wyobraźni, doświadczenia i rozsądku.

Od jakiegoś czasu wspomniana marka zmierza w kierunku premium i wydaje się, że jest już blisko. I nie chodzi jedynie o ceny… Peugeot rzeczywiście produkuje coraz lepiej wykonane samochody. Pod względem jakości trudno im cokolwiek zarzucić. W niektórych segmentach mogą nawet wyznaczać standardy (np. 3008 wśród kompaktowych SUV-ów).

I to oczywiście cieszy. W takich okolicznościach może się pojawić pytanie, co zrobić z DS-em? Wydaje się, że to awangardowa marka – dla tych, którzy oczekują czegoś nieco bardziej ekscentrycznego i emocjonującego zarazem. Peugeot ma natomiast trafiać do zwolenników konserwatywnej elegancji.

Nowe logo w starym stylu

Przemiany wizerunkowe muszą być okraszone nie tylko samymi produktami, ale też licznymi detalami, które będą wpływać na całość. Wśród nich jest oczywiście logo, które właśnie zostało zmienione.

Znaczki Peugeota
Historia logo Peugeota

Co ciekawe, nie jest z gatunku tych „high-tech”. Wręcz przeciwnie, nawiązuje do znaczka sprzed około 60 lat. I wiecie co? Nam się podoba. Zawarto w nim swego rodzaju szkic głowy lwa i nazwę firmy. To też oznacza, że dealerów czekają zmiany. Na szczęście nie będą one przesadnie duże – tzw. „blue boxy” pozostaną, ale będzie trzeba dorzucić nowe logo.

Peugeot Blue Box 2021
Salony również otrzymają nowe logo

Pierwszym samochodem z nowym znaczkiem w grillu będzie Peugeot 308 trzeciej generacji. Nowe wcielenie francuskiego auta kompaktowego ma zostać zaprezentowane 18 marca.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kubica poprowadzi bolid w dniu filmowym

Kubica już jutro na torze. Pojedzie nowym bolidem!

McLaren vs Lamborghini on the public road

Dwóch ścigantów i rozbicie McLarena. Auto było wynajęte.