w

Peugeot Rifter 4×4 Concept

Wczoraj pokazywałem Wam Peugeota Riftera, który jest oficjalnym następcą Partnera i najbardziej wyrazistym reprezentantem z trojaczków koncernu PSA.

Auto ma swój styl i w pewnym stopniu odcina się od swoich bliźniaków – zarówno na zewnątrz (zupełnie inny pas przedni), jak i wewnątrz (iCockpit z niewielką kierownicą i zegarami umieszczonymi na podszybiu). Co ciekawe, francuska marka przyjedzie do Genewy z jego… wersją koncepcyjną. Tak, nowość doczekała się już takiego wariantu…

Rifter 4×4, jak sama nazwa wskazuje, posiada napęd na cztery koła. Wzbogaca go także prześwit zwiększony
o 80 mm, żółte wstawki, ciekawa okleina, specjalne opony, charakterystyczne felgi w kolorze czarnym i dodatkowe oświetlenie w technologii LED umieszczone na dachu – tam też przymocowano namiot Overland. Na wyposażeniu jest nawet… elektryczny rower.

Pod maską znajduje się najprawdopodobniej 1,5-litrowy diesel BlueHDi generujący 130 KM i 300 Nm momentu obrotowego. Został pewnie zintegrowany z 6-biegową przekładnią manualną. Czy auto trafi do produkcji? Tego jeszcze nie wiadomo, ale mogłoby znaleźć swoją niszę, dlatego nie jest to zły pomysł.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volvo V60 2018 oficjalnie!

Nowy Peugeot 508 oficjalnie – wszystkie fakty