w

Peugeot Expert jako food truck w nietypowej roli. Whirlpool pomógł w jego stworzeniu

Peugeot Expert Whirlpool
Peugeot Expert jako food truck w nietypowej roli. Whirlpool pomógł w jego stworzeniu

Niecodziennie słyszy się o takiej kooperacji. Producenci z różnych branż złączyli jednak siły, by stworzyć ciekawy projekt.

Oto Peugeot Expert jako food truck. Tego typu pojazdy zyskują na popularności i są sposobem na mobilny biznes. Festiwale kulinarne ujawniają, jak wiele osób widzi w nich potencjał. Zazwyczaj opierane są na dużych autach dostawczych, ale Francuzi postanowili wybrać inną drogę.

Peugeot Expert Whirlpool
Zabudowa prezentuje sprzęt marki AGD

To model pośredni w użytkowej gamie marki. Ważnym aspektem była więc zwrotność i w miarę kompaktowe gabaryty, które pozwolą na swobodne przemieszczanie. Warto dodać, że w projekt był zaangażowany Whirlpool, co jest związane z zastosowanym sprzętem.

Peugeot Expert Food Truck

Samochód będzie wykorzystywany podczas Whirlpool Experience Tour. To nowa forma promocji oparta na mobilnej platformie demonstracyjnej, która pokazuje sposób działania najnowszych produktów i urządzeń amerykańskiego producenta AGD.

Peugeot Expert Food Truck
Część rozwiązań przewożona jest w dodatkowej przyczepie

Za bazę posłużył Peugeot Expert z długim rozstawem osi. W skrzyni załadunkowej mieści się zabudowa kuchenna, która wymaga przestrzeni przed nadwoziem. Za autem ciągnięta jest natomiast przyczepka, w której znajdują się pozostałe urządzenia. Jeżeli chodzi o sprzęt, to do dyspozycji są piece konwekcyjno-parowe W6 i W7, lodówka, płyty indukcyjne i inne elementy pozwalające na swobodne gotowanie.

Peugeot Whirlpool
Whirlpool prezentuje swoje nowoczesne piekarniki i inne urządzenia AGD

Jak można się domyślać, nie chodzi tu o serwowanie posiłków, a prezentowanie rozwiązań, które oferuje producent AGD. Biorąc jednak pod uwagę sam projekt, można byłoby połączyć przyjemne z pożytecznym. Projekt wydaje się ciekawą inspiracją dla zwolenników i użytkowników takich pojazdów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GP Abu Zabi - wyniki kwalifikacji

Kwalifikacje do Grand Prix Abu Zabi 2021. Tłok na torze i niespodzianki w top 10

Odśnieżanie pługiem przy wysokiej prędkości

Niebezpieczna sytuacja na zaśnieżonej drodze. Pług siał zagrożenie (wideo)