w

Peugeot Exalt Concept

Peugeot w końcu odnalazł właściwy kierunek designu, czego dowodem są takie modele jak 208, 2008 i 308. W tej dziedzinie może być już tylko lepiej, czego dowodem jest nowy koncept marki.

 

Exalt Concept, bo o nim mowa, jest czterodrzwiowym coupe, który emanuje elegancją z każdej strony. Według nas przód auta wygląda tak, że bez problemu mógłby trafić do wersji produkcyjnej modelu. Kształt tylnej części karoserii przypomina natomiast Audi A7, jednakże dzięki wielu detalom i smaczkom stylistycznym prezentuje się ciekawiej. Równie interesujące wydaje się być wnętrze, którego głównym elementem wykończeniowym jest drewno i aluminium.

 

Pod jego maską pracuje 1,6-litrowy silnik benzynowy wspierany przez jednostkę elektryczną. Naszym skromnym zdaniem to jeden z lepiej wyglądających i najciekawszych konceptów tego roku. Mamy nadzieję, że Peugeot pójdzie za ciosem i dalej będzie serwował nam takie projekty. Liczymy także, że Exalt zostanie kiedyś zaprezentowany w wersji produkcyjnej.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lexus NX

Porsche Macan Exclusive