w

Peugeot Exalt Concept w nowszym wydaniu

Exalt to jeden z najciekawszych i najładniejszych konceptów w tej dekadzie. Nic więc dziwnego, że Peugeot chce się nim chwalić wszędzie gdzie tylko się da. Auto zostanie również zaprezentowane w Paryżu, jednakże w odrobinę odświeżonej wersji.

peugeot_exalt_concept_2014_2

Exalt Concept zyskał nowy lakier – dwa odcienie szarości (wcześniej była to mieszanka czerwieni i szarości). Pojawiło się też kilka nowych detali. Kabina została zmieniona bardzo delikatnie, ale nadal wykonana jest przede wszystkim z materiałów odzyskanych w recyklingu. A pod maską? Cóż, bez zmian. Francuska marka już jakiś czas temu zapowiedziała, że stawia na downsizing i hybrydy, dlatego mocarnych jednostek w Peugeotach już raczej nie znajdziemy. W Exalcie jest jednak całkiem niezły zestaw – silnik elektryczny połączono z motorem THP o pojemności 1,6 litra. Taki zestaw generuje dokładnie 340 KM, co jest już całkiem przyzwoitą mocą. Liczymy, że francuski koncept jest zapowiedzią 4-drzwiowego coupe, które w końcu trafi do produkcji. Bez wątpienia znalazłoby się bardzo wielu chętnych.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Filmowa zapowiedź Fiata 500 X

Nowa Mazda MX-5 po tuningu – wizualizacja