w

Peugeot 405 wciąż w produkcji. Jest jednym z najpopularniejszych modeli PSA!

Francuzi od lat stawiają na nowoczesność, czego dowodem jest europejska gama. Na Bliskim Wschodzie sytuacja jest nieco inna…

Świetnym tego przykładem jest Peugeot 405. Relikt przeszłości? Youngtimer? Nic z tych rzeczy. Ten kultowy już u nas model oferowany jest w Iranie jako nówka, tyle że po drobnych modyfikacjach. Konstrukcja, na której bazuje wciąż jest jednak taka sama.

W pierwszych trzech kwartałach na tamtejszym rynku sprzedano aż 191 514 sztuk francuskiego samochodu. Co ciekawe, występuje on także jako pick-up. Innym modelem, który już dawno wyszedł z oferty europejskiej, a wciąż dobrze się sprzedaje jest 206-ka, która w tym samym czasie znalazła 86 tysięcy nabywców.

Niektórzy zastanawiają się na pewno, czy nie byłoby dobrym pomysłem przywrócenie 405-tki na Stary Kontynent. Taki model z pewnością kosztowałby grosze w porównaniu do reszty. Niektórym klientom, nie tylko polskim, zależy właśnie na prostocie i niezawodności. Niestety, normy bezpieczeństwa i emisji spalin są u nas bardzo rygorystyczne, dlatego „come back” jest niemożliwy. Wersję Mi16 chętnie bym jednak reaktywował, podobnie jak 406-tkę…

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Legendarny Żuk jako TIR

550-konny Lanos na sprzedaż!