w ,

Peugeot 3008 z nową jednostką napędową

3008 należy do najpopularniejszych SUV-ów w Europie. Polscy klienci również wykazują spore zainteresowanie francuskim modelem.

I nikogo nie powinno to dziwić. Peugeot kusi nie tylko świetnym designem, ale też bardzo dobrze wykonanym, przestronnym wnętrzem i sporym bagażem nowinek technologicznych. Nie bez znaczenia jest także bardzo bogata oferta – zarówno silnikowa, jak i wyposażeniowa.

Teraz do jego gamy trafi zupełnie nowa jednostka wysokoprężna. To silnik BlueHDi o pojemności 1,5 litra, który generuje 130 KM. Warto dodać, że spełnia normy Euro 6.2. Jak można się domyślać, zastąpi 120-konny motor 1.6 BlueHDi. Seryjnie współpracuje z 6-biegową przekładnią, ale opcjonalnie może być zintegrowany z nowym, ośmiobiegowym automatem (trafi do oferty w lutym tego roku). W zależności od wersji wyposażenia, 3008 1.5 BlueHDi kosztuje 114 400 zł (Active), 122 400 zł (Allure) i 130 400 z (Crossway).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Maluch z doładowanym V8! (Video)

Krzysztof Rutkowski sprzedaje swojego Mercedesa-AMG GT S