w

Perez rozbił bolid tuż przed wyścigiem. Nie wystartuje. Dobrze, że ma już nowy kontrakt

Perez rozbił bolid przed wyścigiem na Spa
Perez rozbił bolid tuż przed wyścigiem. Nie wystartuje. Dobrze, że ma już nowy kontrakt

Meksykański kierowca wyścigowy nie zaliczy swojego tegorocznego startu na Spa do udanych.

Perez rozbił bolid tuż przed wyścigiem. Deszczowa aura przyczyniła się do utraty przyczepności na jednym z łuków. Reprezentant Red Bull Racing przeszarżował na zakręcie numer 6, wypadł z drogi i uderzył w bandy. Jego bolid został poważnie rozbity.

Niestety, Checo sam wykluczył się z wyścigu jeszcze przed jego rozpoczęciem. Tym samym stracił możliwość na punkty. To daje możliwości Mercedesowi, który ma szanse na podwójną zdobycz na belgijskim torze, a co za tym idzie – zwiększyć przewagę w klasyfikacji konstruktorów tegorocznego sezonu F1 (aktualnie to dwanaście punktów).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)

Warunki są jednak fatalne. Cały czas pada deszcz i wyścig jeszcze nie został rozpoczęty. Prognozy nie zapowiadają się obiecująco. Kierowcy przebywają w bolidach pod namiotami i czekają na komunikaty. Ruszą za samochodem bezpieczeństwa.

 

Jeżeli wyścig zostanie rozpoczęty, to na pewno nie zabraknie zwrotów akcji i nieprzewidywalnych sytuacji. W takich warunkach na punkty mają szanse maszyny z końca stawki. Przypomnijmy, że świetne kwalifikacje (drugie miejsce) zaliczył Russell, który startuje z pierwszego rzędu – obok Verstappena i przed Hamiltonem.

Ze względu na zmiany w samochodach, Norris i Raikkonen zostali cofnięci na dalsze pozycje (Fin wystartuje najpewniej z alei serwisowej). Pięć pozycji do tyłu ma także Bottas za spowodowanie serii zderzeń podczas Grand Prix Węgier.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Starszy mężczyzna jechał 180 km/h swoim Subaru

80-latek w Subaru jechał 182 km/h po drodze z ograniczeniem do 100 km/h. Stracił prawo jazdy

Grand Prix Belgii wstrzymane. Wyścig nie odbył się przez trudne warunki pogodowe