w

Peleton dzieciaków na DTŚ w Chorzowie. Nauczycielki podjęły kuriozalną decyzję (wideo)

Dzieci na DTŚ
Peleton dzieciaków na DTŚ w Chorzowie. Nauczycielki podjęły kuriozalną decyzję (wideo)

Do tego kuriozalnego zdarzenia doszło 16 listopada w godzinach porannych na Drogowej Trasie Średnicowej przebiegającej przez Chorzów. Policja ustala okoliczności.

Nagranie pochodzące z samochodu świadka wyciekło do sieci i błyskawicznie obiegło krajowe media. Według wstępnych ustaleń, była to grupa szkolna z opiekunami licząca kilkanaście osób, choć dokładne szacunki nie zostały jeszcze ujawnione.

Sytuacja miała być konsekwencją kolizji, w której uczestniczył autokar. Wtedy też miała zostać podjęta decyzja o oddaleniu się z miejsca zdarzenia – najpewniej w okolice pobliskiego przystanku autobusowego.

To jednak niczego nie wyjaśnia. Jak wynika ze wstępnych, nieoficjalnych informacji, nauczycielki nie poprosiły żadnej ze służb o pomoc i duże prawdopodobieństwo, że same zdecydował się na realizację niebezpiecznego pomysłu.

 

Kobiety wraz z dziećmi biegły pasem rozbiegowym w sąsiedztwie rozpędzonych samochodów. Jesienna aura i mokra nawierzchnia maksymalizowały ryzyko. Dzieci biegnące ze spadającymi plecakami z ramion nie są tym, co chcieliby widzieć kierowcy jadący około 100 km/h po DTŚ.

Być może była to wycieczka, która chciała dotrzeć na czas w określone miejsce. Podjęcie takiego ryzyka jest jednak zdecydowaną przesadą. Wystarczyłoby, że jeden nieletni wbiegnie pod koła albo przewróci się przed kołem rozpędzonego auta. W takich okolicznościach nietrudno o tragedię.

Jak zwykle w takich przypadkach, konieczna jest dokładna analiza sytuacji i ustalenie osób odpowiedzialnych za przebieg zdarzenia. Pamiętajmy, by nigdy tak nie postępować. Potencjalne przemieszczanie się przy lub po jezdni powinno być asekurowane przez służby.

W innych okolicznościach nie należy oddalać się od autokaru, jeżeli nie on sam lub najbliższe otoczenie nie zagraża życiu lub zdrowiu. Pozostaje liczyć na rozsądne wyjaśnienie sprawy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pijani kierowcy stracą auta

Pijani kierowcy stracą samochody. Sejm przegłosował, Prezydent musi podpisać

O krok od potrącenia Poznań

Kierowca niemal potrącił jego syna na pasach. Policja nie zrobiła za wiele. Sam ustalił auto sprawcy (wideo)