w

Passat GTE przed debiutem w Paryżu

Volkswagen wprowadza do oferty kolejny model hybrydowy typu plug-in. Tym razem powstał on na bazie najnowszej generacji popularnego Passata.

vw_passat_gte_3

Passat GTE to trzecia hybryda marki z Wolfsburga po produkowanym w limitowanej serii XL1 oraz Golfie GTE. Wizualnie nowy model różni się kilkoma detalami, jak np. zmieniony przedni zderzak czy niebieski pas nad grillem i reflektorami. Współpracujący z sześciobiegową przekładnią DSG motor 1.4 TSI o mocy 156 KM jest dodatkowo wspomagany przez silnik elektryczny – moc całego systemu wynosi 218 KM. Passat GTE nie będzie więc zawalidrogą – przyspieszenie do pierwszej „setki” ma zająć mniej niż 8 sekund, a prędkość maksymalna to około 220 km/h. Mimo niezłych osiągów według producenta samochód ma zużywać średnio zaledwie 2 litry na 100 km, a zasięg będzie wynosił aż 1000 kilometrów. Model będzie dostępny jako sedan lub kombi, a w salonach pojawi się w drugiej połowie 2015 roku.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi R10 trafi do produkcji!

Nowa Kia Sorento