w

Papież ma nowy samochód – i nie jest to limuzyna…

Papież Franciszek włożył kij w mrowisko. Postanowił wprowadzić szereg zmian wśród prominentnych duchownych i wyznaczyć nowe standardy.

Przede wszystkim chodzi o rezygnacje z emanacji bogactwa, która od dekad bije z Watykanu. Zamiast tego ma być… skromniej. To oczywiście nie każdemu przedstawicielowi kościoła się podoba, ale aktualna Włodarz jest konsekwentny i nie zmienia kursu.

Dowodem tego są jego materialne potrzeby. Podczas gdy wielu papieży wykorzystywało naprawdę drogie samochody, Franciszek jeździ… czymkolwiek. Grupa Renualt postanowił mu sprezentować Dacię Duster – oczywiście białą. Egzemplarz został przebudowany zgodnie z potrzebami Głowy Kościoła. Największą zmianą jest oszklona nadbudowa, dzięki której Papież będzie widoczny dla wiernych. Ciekawostką jest obniżenie nadwozia o 30 mm. To z pewnością ułatwi wsiadanie. Jesteśmy ciekawi, kiedy i gdzie zobaczymy PapaDacię…

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clarkson, Hammond i May na łodziach – zapowiedź nowego sezonu! (Video)

Renault Megane R.S. Trophy-R – kolejny rekord toru!