w

PANEK powiększa flotę aut na minuty – powitajcie BMW i8!

Carsharing to coraz bardziej popularna forma transportu w dużych miastach. Wynajem na minuty pozwala na użytkowanie pojazdu tylko wtedy, gdy istnieje taka potrzeba.

Takie usługi oferuje wiele firm, wśród których znajduje się PANEK. Warszawiacy doskonale znają białe auta z charakterystyczną okleiną. Na popularność tego przedsiębiorstwa wpłynęła bardzo zróżnicowana flota samochodów – od osobówek po modele dostawcze.

Jest też kilka rodzynków, takich jak Fiat 126p, Polonez, Jeep Wrangler, Syrena i Trabant. Co więcej, można skorzystać także za aut elektrycznych. Jak widać, przekrój jest spory. Teraz do gamy dołączył samochód przypisany do klasy Extreme. To BMW i8, czyli bawarska hybryda o futurystycznym wyglądzie. Jej debiut związany jest z uczczeniem 20-lecia istnienia firmy na rynku.

BMW i8 – dane techniczne

Poza systemem umożliwiającym wynajęcie auta, prezentowane i8 nie różni się od innych egzemplarzy. Sercem całego układu jest 3-cylindrowa jednostka benzynowa wspierana przez elektryczność. Łączny potencjał tego wyjątkowego auta to 362 KM, które umożliwiają osiąganie setki w 4,2 sekundy. W trybie elektrycznym można natomiast pokonać do 37 kilometrów. Informacje na temat floty znajdziecie TUTAJ.

Fajnie, że PANEK dał możliwość przejażdżki nowoczesnym, unikatowym autem zwykłym klientom. Oczywiście, usługa jest droższa niż w przypadku Fiata 500, ale wzięcie auta z klasycznej wypożyczalni i idące za tym obostrzenia, wymagałyby większych pieniędzy i takich też formalności.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy przesadzisz z negatywem – Nissan 350Z po szalonym tuningu

Czołówka TIR-a z osobówką – kierowca Volvo wyszedł o własnych siłach