w

Pamiętasz „Nieustraszonego”? Oryginalny Pontiac Trans Am z serialu trafił na aukcję!

Original KITT for sale
Pamiętasz "Nieustraszonego"? Oryginalny Pontiac Trans Am z serialu trafił na aukcję!

W latach 80. powstało bardzo wiele ciekawych, amerykańskich seriali, które w późniejszym czasie trafiły również do Polski. Wśród nich był Nieustraszony, czyli Knight Rider.

W główną rolę agenta specjalnego wcielał się David Hasselhoff, który miał za zadanie rozwiązywać wszelkie zagadki kryminalne. Pomagał mu w tym nie tylko fachowy zespół, ale też samochód. Był to wyjątkowy Pontiac Trans Am z wbudowaną sztuczną inteligencją.

Auto Knight Ridera na sprzedaż

Wielu fanów tej produkcji pamięta czarnego Pontiaca z charakterystycznym, diodowym paskiem na masce. To było coś! Choć Trans Am nigdy nie był oferowany w naszym kraju, szybko stał się obiektem pożądania wśród młodzieży znającej serial.

KITT, bo taką nosi nazwę, zmieni wkrótce właściciela. 68-letni aktor postanowił wystawić na sprzedaż wiele swoich pamiątek, wśród których znajduje się właśnie ten samochód. Nie wiadomo, czym została umotywowana ta decyzja, ale z pewnością stanowi prawdziwą gratkę dla fanów. Słynny Amerykanin podzielił się tweetem z video, na którym zachęca do obejrzenia wystawionych przedmiotów za pośrednictwem LiveAuctioneers.

Knight Rider Pontiac interior
Samochód ma unikatowe wnętrze, z którego kręcono wiele scen serialu

Najciekawiej zapowiada się oczywiście licytacja słynnego auta. Jego wartość szacowana jest na 175-300 tysięcy dolarów. Zwycięzca otrzyma Pontiaca, który zostanie dostarczony pod dom przez jego pierwotnego właściciela. Oferty można składać na oficjalnej stronie LiveAuctioneers, gdzie znajdują się też pozostałe przedmioty. Rywalizacja o te cenne pamiątki będzie trwać do 23 stycznia bieżącego roku.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stig drifting in Mercedes

Stig pokazał, jak driftuje się piekielnie mocnym kombi! (Video)

Nowy Yaris

Podsumowanie sprzedaży nowych aut w 2020 roku: Większość na minusie, ale są wyjątki