w

Pamiętaj, że autobus zachodzi na zakręcie…

Przewożenie dużej liczby osób to odpowiedzialne zajęcie – wymaga umiejętności i rozwagi. Istotne jest także okiełznanie gabarytów pojazdu.

W wielu miastach istnieją wąskie uliczki i ciasne nawroty, z których muszą korzystać użytkownicy takich pojazdów. W takich okolicznościach bardzo trudno zmieścić się na jednym pasie. Wtedy też należy pamiętać o długości maszyny. Zmiana toru jazdy pod dużym kątem sprawia, że tylna część nadwozia może przekraczać linię pasa ruchu.

Pewien kierowca dostawczaka przekonał się właśnie, że autobus zachodzi na zakręcie. Cały bok jego auta został przerysowany przez pojazd komunikacji miejskiej. Ucierpiała tylko karoseria. Naprawa z pewnością będzie kosztowna. Pomijając wątek, kto ponosi winę za to zdarzenie (oczywista sprawa), warto pamiętać o takich możliwościach, stojąc w pobliżu autokaru bądź autobusu. Takie doświadczenie raczej nikomu nie sprawi radości, dlatego lepiej go uniknąć.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kibice na trasie rajdu – miejsce podwyższonego ryzyka

Kolizja na Zakręcie Mistrzów – kierowca wyraźnie przesadził